ел. пошта: rectorЗ5@бжPchnu.edu.ua

ел. пошта: admissionЗ5@бжPchnu.edu.ua

08-02-2020

2018-09-18 15:23:57
Розпочала роботу міжнародна наукова конференція з математики

У Чернівецькому національному університеті  професори, доктори наук та науковці з 15 країн світу представляли свої доповіді на науковій конференції “Сучасні проблеми математики та її застосування в природничих науках та інформаційних технологіях”.
   В рамках святкування 50-річчя “Факультету математики та інформатики” Чернівецького національного університету імені Юрія Федьковича, до нашого краю завітали корифеї математики не тільки з Європи та Азії, але і зі Сполучених Штатів Америки. На конференції доповідали розкриваючи питання не тільки сучасних математичних  проблем та теорій, але і також представлявся розвиток математики з минулих літ.
   Анатолій Самойленко –    академік – секретар  Відділення математики НАН України та директор Інституту математики НАН України: «Моя тема буде присвячена із розвитком школи, яку започаткував Миколи Боголюбов, який деякий час працював в ЧНУ по сувмісництву. І якраз про сучасний стан того розвитку того напрямку, тієї школи, яку він започаткував, ще у 30-х роках».
   Також виступали перед світовою математичною елітою і учні нинідіючих академіків, які розповідали про досвід отриманий за роки навчання.
   Ронто Міклош – професор Мишкольського Університету (Угорщина) : «Я ученик Анатолия Самойленка , который празднует 80-летний юбилей в этом месяце и мне поручили доклад связанный с его деятельностью и тема доклада «Чему мы  научились о работ Анатолия Самойленка » точнее отчисление аналитического метода, но я не хотел умышленно говорить эту специфику».
   За словами декана факультету математики та інформатики Черевко Ігоря Михайловича конференція  проходила не тільки у святковому форматі, але і також підсумовували результати своєї праці.
   Ігор Черевко – професор ЧНУ, декан факультету математики та інформатики: « Ми хочемо підбити підсумки за 50 років, що ми здобули, 50 років це вже великий проміжок, можна оглянутися назад і подивитися чи ми чогось досягли, чи не досягли. Мені здається, що досягли, 18 докторів наук, 1 академік на факультеті, 39 кандидатів наук. Це той доробок, який є зараз на факультеті».
Наукова конференція триватиме до 19 вересня, завітати на неї може кожен бажаючий.

За матеріалами http://mtrk.com.ua

Ваші зауваження, запитання та пропозиції: webmasterЗ5@бжPchnu.edu.ua