interof

58012, Ukraine,
Chernivtsi, 2, Kotsiubynsky str.

ел. пошта: rectorхrR@т„7«chnu.edu.ua

ел. пошта: officeхrR@т„7«chnu.edu.ua

International office:
Tel.: +380372584856,
Tel.: +380372584706
E-mail: interofхrR@т„7«chnu.edu.ua
assistant.admissionхrR@т„7«chnu.edu.ua

ел. пошта: admissionхrR@т„7«chnu.edu.ua

03-03-2021

2020-12-22 11:44:13
Відбулася конференція трудового колективу ЧНУ

21 грудня відбулася конференція трудового колективу Чернівецького національного університету імені Юрія Федьковича, на якій було представлено звіт ректора Романа Петришина про роботу, проведену колективом ЧНУ в 2020 році. Конференцію проводили в онлайн-форматі на платформі Microsoft Teams, де були присутні 192 делегати.

Перша частина конференції традиційно відводилася на презентацію щорічного звіту ректора. Роман Петришин не зупинявся детально на кожному питанні, висвітленому у документі, оскільки звіт було оприлюднено на офіційному сайті університету ще за 10 днів до події, тож присутні могли його переглянути заздалегідь. Ректор наголошував лише на концептуальних речах, в кількох словах описував досягнення і виклики 2020 року, давав оцінку тому, як університету вдалося подолати проблеми чи, принаймні, мінімізувати їх тощо.

Серед вагомої інформації, що лунала на конференції, можна виділити наступну:

1. Тенденція зарахування у 2020 році. Так, у порівнянні з минулим роком, загальна кількість вступників знизилася приблизно на 350 осіб. Цю цифру майже повністю складають магістранти, тоді як першокурсників цьогоріч не менше, ніж у 2019 році.
  2. Акредитація навчальних програм, захисти кандидатських і докторських дисертацій. За поточний рік вдалося захистити 10 та 11 наукових робіт відповідно.
  3. Рейтинги Чернівецького національного університету у різноманітних всеукраїнських і світових рейтингах закладів вищої освіти. Так, у Scopus ми посіли вагоме 5 місце, а в рейтингу кращих класичних університетів України – 8.
  4. Активність міжнародної діяльності ЧНУ знизилася у 5 разів. Роман Петришин наголосив, що причиною такої статистики у 2020 році є, звичайно, спалах коронавірусної пандемії.
  5. Реконструкція господарського двору, яку вдалося розпочати завдяки студентам і викладачам факультету архітектури, будівництва і декоративно-прикладного мистецтва. Ректор зазначив, що так університет ще на крок наблизився до відповідності усім вимогам ЮНЕСКО, щоб заслужено носити  звання об’єкту Всесвітньої спадщини.
  6. Фінансова частина. Відповідно до звіту, витрати у 2020 році становлять близько 460 мільйонів гривень (вони були реалізовані на заробітні плати співробітникам і викладачам, підготовку кадрів, тендерні закупівлі, наприклад, нову систему пожежної безпеки у гуртожиток №4 і ремонт санвузлів у гуртожитку №5, стипендії, розвиток наукової діяльності, оплату комунальних тощо).

Роман Петришин акцентував увагу делегатів, що головним викликом університету у поточному році стала оптимальна організація дистанційного навчання, яке довелося у експрес-темпі впроваджувати наприкінці зими. Звичайно, спочатку не всі супутні проблеми вдавалося вирішити швидко, проте період карантину змушував викладачів і студентів пристосовуватися до викликів сьогодення, з чим вони чудово впоралися.

Після виступу ректора присутні на конфеернції мали змогу озвучити свої зауваження стосовно звіту, наголосити на недоліках у роботі університету, його підрозділів і окремих сфер діяльності, внести свої поправки і побажання для оптимізації функціонування нашого ЗВО.

© 1999- Чернівецький національний університет імені Юрія Федьковича.
Ваші зауваження, запитання та пропозиції: webmasterхrR@т„7«chnu.edu.ua