interof

58012, Ukraine,
Chernivtsi, 2, Kotsiubynsky str.

ел. пошта: rectorЗКх@№ФьЄ=¶chnu.edu.ua

ел. пошта: officeЗКх@№ФьЄ=¶chnu.edu.ua

International office:
Tel.: +380372584856,
Tel.: +380372584706
E-mail: interofЗКх@№ФьЄ=¶chnu.edu.ua
assistant.admissionЗКх@№ФьЄ=¶chnu.edu.ua

ел. пошта: admissionЗКх@№ФьЄ=¶chnu.edu.ua

26-02-2021

2020-12-21 17:21:33
Білорусь пробуджується: ризики і можливості політичної кризи

17 грудня за ініціативи і модерації директора НДІ європейської інтеграції та регіональних досліджень Чернівецького національного університету імені Юрія Федьковича професора Анатолія Круглашова відбулась експертна дискусія «Білорусь пробуджується: витоки і наслідки протестів-2020».

Проведення зустрічі у форматі онлайн експертів-білорусистів стало логічних продовженням організації наукових форумів в Чернівецькому національному університеті імені Юрія Федьковича, присвячених дослідженню соціально-політичних, економічних та культурних взаємин України та Білорусі.

Серед питань, винесених для дискусії були наступні:

1. Соціально-політичні та економічні чинники кризи у Білорусі. Зовнішні впливи на ситуацію в країні.
  2. Колективний портрет та динаміка протестного руху.
  3. Живе Беларусь! Можливі сценарії трансформації політичного режиму в країні.

У заході взяли участь науковці, громадські діячі, представники медіа Білорусі, Польщі та України. Зокрема, доктор політичних наук, професор кафедри політології і соціології Брестського державного університету імені О. С. Пушкіна Анатолій Лисюк на основі теоретичних концепцій революції П. Сорокіна охарактеризував ситуацію в Білорусі. Громадська діячка з Мінська Галина Кашевська зупинилась на аналізі соціальній базі протестів в країні, причинах несподіваного для багатьох соціального вибуху. Багато важливого фактичного матеріалу доніс до відома присутніх на заході журналіст Зміцер Міцкевич.

Заступник директора Інституту політичних наук Університету Марії Кюрі-Склодовської (Люблін, Польща) професор Валентин Балюк у своєму виступі охарактеризував витоки протестів у Білорусі після президентських виборів 2020 р. Консультант Міністерства закордонних справ  Польщі професор Пшемислав Журавський вель Граєвський висвітлив вплив російського чинника на події в країні.

Науковці кафедри політології та державного управління Чернівецького національного університету імені Юрія Федьковича зосередили свою увагу на можливих сценаріях подальшого розвитку подій в Білорусі. Так, професор Наталія Ротар – заступник директора з наукової роботи НДІ ЄІРД запропонувала конструктивні підходи для того, щоби цілі та результати протестного руху були максимально наближеними одне до одного, а доцент Ігор Недокус – керівник Центру білорусистики, литуаністики та балтійських студій Інституту запропонував аналітичний огляд основних можливостей подальшого розвитку ситуації в Республіці Білорусь та оцінив вірогідність цих варіантів продовження триваючої кризи.

Учасники експертної дискусії обговорили можливості оприлюднення її результатів, теми і формати майбутніх експертних заходів.

© 1999- Чернівецький національний університет імені Юрія Федьковича.
Ваші зауваження, запитання та пропозиції: webmasterЗКх@№ФьЄ=¶chnu.edu.ua