interof

58012, Ukraine,
Chernivtsi, 2, Kotsiubynsky str.

ел. пошта: rectorcdљ@u8Йchnu.edu.ua

ел. пошта: officecdљ@u8Йchnu.edu.ua

International office:
Tel.: +380372584856,
Tel.: +380372584706
E-mail: interofcdљ@u8Йchnu.edu.ua
assistant.admissioncdљ@u8Йchnu.edu.ua

ел. пошта: admissioncdљ@u8Йchnu.edu.ua

14-04-2021

2020-12-07 15:44:54
Політологи обговорили проблеми та можливості розвитку країн Європи

На самому початку зими в нашому університеті відбулася ювілейна Х Міжнародна науково-практична конференція «Розвиток політичної науки: європейські практики та національні перспективи». Організатори заходу свідомо обрали для її проведення день річниці референдуму 1 грудня 1991 року. Цього року вона проходила у форматі онлайн. З початком роботи учасників конференції тепло привітали ректор Чернівецького національного університету імені Юрія Федьковича Роман Петришин, заступник Чернівецького міського голови Юрій Бурега, проректор з наукової роботи ЧНУ імені Юрія Федьковича Андрій Саміла, декан факультету історії, політології та міжнародних відносин Олександр Добржанський та завідувач кафедри політології та державного управління, директор НДІ європейської інтеграції та регіональних досліджень ЧНУ імені Юрія Федьковича Анатолій Круглашов.

У роботі чотирьох секцій конференції взяли участь вчені з різних країн – Білорусі, Литви, Польщі, Республіки Молдова, Румунії, Словаччини і представники різних наукових центрів України. На першій секції, роботу якої модерували професори Віра Бурдяк та Юрій Остапець, були презентовані доповіді, присвячені теоретико-методологічним проблемам дослідження політичного часу та простору у сучасній політичній науці. Роботу другої секції спрямовували професори  Наталія Ротар і Тетяна Бевз. На ній науковці представили результати досліджень виборчих і електоральних процесів в Україні та країнах Центральної та Східної Європи. Виступи та обговорення на наступній секції, де були висвітлені важливі питання сучасних інтеграційних і дезінтеграційних процесів в ЄС та на пострадянському просторі, координувала доцент Наталія Нечаєва-Юрчук. Четверта секція конференції, на якій головували професор Валентин Балюк і доцент Ігор Недокус об’єднала виступи дослідників, які проаналізували динаміку розвитку простору публічної політики та державного управління в Україні.

На віртуальному «круглому столі» було також представлено результати цьогорічного дослідження «Вивчення громадської думки щодо стану розвитку громадянського суспільства в Чернівецькій області», проведеного на замовлення Чернівецької ОДА групою науковців під керівництвом проф. А. Круглашова.

Виголошені доповіді вітчизняних і зарубіжних дослідників викликали зацікавлене  і жваве обговорення серед учасників. Наприклад, особливий інтерес викликали такі теми, як результати місцевих виборів в нашій країні та президентських у Молдові, обговорення протестів у Білорусі, міждержавної взаємодії в умовах пандемії, зростання ролі електронної демократії, інші важливі питання, які набули актуальності в Україні, Європі та світі.

За підсумками проведеної конференції будуть видані її Матеріали. Учасники заходу отримали можливість намітити нові цілі та завдання щодо своєї подальшої професійної співпраці.

© 1999- Чернівецький національний університет імені Юрія Федьковича.
Ваші зауваження, запитання та пропозиції: webmastercdљ@u8Йchnu.edu.ua