interof

58012, Ukraine,
Chernivtsi, 2, Kotsiubynsky str.

ел. пошта: rectorьD1@]5Hk•chnu.edu.ua

ел. пошта: officeьD1@]5Hk•chnu.edu.ua

International office:
Tel.: +380372584856,
Tel.: +380372584706
E-mail: interofьD1@]5Hk•chnu.edu.ua
assistant.admissionьD1@]5Hk•chnu.edu.ua

ел. пошта: admissionьD1@]5Hk•chnu.edu.ua

03-03-2021

2020-11-10 13:42:54
АMAT VICTORIA CURAM

Латинським прислівʼям «АMAT VICTORIA CURAM» була позначена цікава подія, що відбулася 6 листопада на кафедрі сучасної української мови Чернівецького національного університету імені Юрія Федьковича. На захист асистенської практики студентів 6 курсу філологічного факультету спеціальності «Філологія (українська мова та література)» було запрошено потенційних роботодавців (стейкхолдерів), які представляли редакцію газети «МОЛОДИЙ БУКОВИНЕЦЬ» та видавничий дім «БУКРЕК». Модерувала захід керівник практики – проф. Світлана Шабат-Савка за безпосередньої участі викладачів кафедри – проф. Наталії РУСНАК, доц. Алли АНТОФІЙЧУК, асист. Іванни СТРУК, асист. Галини ТЕСЛІЦЬКОЇ.

У вступному слові професор Світлана ШАБАТ-САВКА зазначила, що асистентська практика є обов’язковим компонентом освітньо-професійної програми другого (магістерського) рівня. Основне її завдання – надати можливість студентові представити практичне застосування його попередньо набутих знань у професійній діяльності, зокрема на посаді викладача, наставника академічної групи, цілеспрямованого науковця.  Чітка скерованість асистенської практики на всебічну репрезентацію магістранта, на його навчально-методичну, організаційно-виховну та наукову роботу, забезпечили її успішний перебіг, показали тісну співпрацю викладачів кафедри та студентів, обопільне зацікавлення результатами роботи. Утім, викладацька діяльність випускників спеціальності «Філологія (українська мова та література)» – це лише одна з можливостей їхньої реалізації, оскільки випускники з дипломом філолога можуть працюти в різних сферах життєдіяльності суспільства: бути конкурентоспроможними фахівцями – редакторами й видавцями, копірайтерами й коректорами, секретарями й перекладачами, фахівцями в галузі реклами та ін. Про це вела мову і Юлія ПАЦАРАНЮК – редактор випуску найчитабельнішої газети «Молодий буковинець», кандидат філологічних наук, доцент, колишній викладач Чернівецького національного університету імені Юрія Федьковича, яка підкреслила важливість бути грамотним і комунікабельним у сучасному світі, окреслила перспективи працевлаштування випускників у газеті, розповіла про свій шлях до журналістики.

Заступник директора видавничого дому «Букрек» Любов ПРОКОПИШИН зазначила, що навчання на філологічному факультеті дало можливість реалізуватися їй у видавничій діяльності. Любов Василівна поділилася зі студентами цікавими робочими моментами, розповіла про співпрацю між видавництвом та кафедрами факультету, з ученими, які друкують свої наукові праці в їхньому видавництві, з упорядниками літературних та популярних видань.

Заступник декана філологічного факультету з навчально-методичної роботи, доцент Олександр ПОПОВИЧ розповів про переваги спеціальності «Філологія (українська мова та література)» у сучасному конкурентоспроможному просторі, указав на важливість проведення зустрічей зі стейкхолдерами й побажав успіхів випускникам у подальшій професійній діяльності.

Захист асистентської практики відбувся на високому рівні й засвідчив передусім готовність магістрантів до викладацької діяльності, їхню методичну вправність у проведенні лекційних та практичних занять, уміння впорядковувати значний за обсягом теоретичний матеріал, здійснювати презентації для кращого засвоєння матеріалу, дистанційно працювати на платформі Google Meet, у навчальній системі MOODLE, цікаво проводити виховні заходи.

Практика стала важливим кроком у професійному становленні студентів, у набутті ними нових знань та досвіду. Насправді, перемога любить старанність і підготовку. Тільки наполегливо працюючи, можна досягнути успіхів! Нехай вам щастить, шановні магістранти кафедри сучасної української мови!

© 1999- Чернівецький національний університет імені Юрія Федьковича.
Ваші зауваження, запитання та пропозиції: webmasterьD1@]5Hk•chnu.edu.ua