interof

58012, Ukraine,
Chernivtsi, 2, Kotsiubynsky str.

ел. пошта: rectorRЃF@7b†¶Zchnu.edu.ua

ел. пошта: officeRЃF@7b†¶Zchnu.edu.ua

International office:
Tel.: +380372584856,
Tel.: +380372584706
E-mail: interofRЃF@7b†¶Zchnu.edu.ua
assistant.admissionRЃF@7b†¶Zchnu.edu.ua

ел. пошта: admissionRЃF@7b†¶Zchnu.edu.ua

26-02-2021

2020-11-06 10:07:03
Громадянське суспільство: шанс на партнерський діалог

4 листопада відбулася онлайн презентація результатів дослідження на тему «Вивчення громадської думки що стану розвитку громадянського суспільства в Чернівецькій області», виконаного на замовлення Чернівецької ОДА групою науковців під керівництвом професора Анатолія Круглашова.

У вітальному виступі директор Департаменту комунікацій Чернівецької ОДА Вікторія Гатрич наголосила на важливості ролі інститутів громадянського суспільства у процесі прийняття рішень на обласному рівні та підтвердила відкритість регіональної виконавчої влади до діалогу з громадськими організаціями.

Анатолій Круглашов, професор, завідувач кафедрою політології та державного управління ЧНУ імені Юрія Федьковича, директор Інституту європейської інтеграції та регіональних досліджень, представив учасникам зустрічі основні результати проведеного дослідження, звернувши увагу на те, що пандемія Covid-19 внесла свої корективи у динаміку його проведення. У своїй презентації професор А. Круглашов чітко окреслив основні виклики та перспективи налагодження конструктивної співпраці влади з громадськістю, вніс науково-пропозиції щодо подолання тих проблем, які існують у стосунках громадськості краю з регіональною владою.

У дослідженні брали участь професор Наталія Ротар - заступник директора Інституту європейської інтеграції та регіональних досліджень з наукової роботи, доценти Сергій Швидюк, Ірина Цікул, Наталія Нечаєва-Юрійчук. Наталія Ротар підкреслила досить високий рівень вмотивованості лідерів громадських організацій Чернівецької області до активізації взаємодії влади та громадськості, проаналізувала думку громадських активістів та експертів з окремих важливих питань, що досліджувалися.

Доцент Ірина Цікул зупинилась на характеристиці результатів глибинних інтерв’ю з членами новообраної Громадської ради при Чернівецькій ОДА. Доцент Наталія Нечаєва-Юрійчук розглянула результати фокус-групового дослідження з представниками Молодіжної Ради і запропонувала перспективи вирішення виявлених проблем. Леся Нос, – начальник відділу зв’язків з громадськістю ЧОДА, акцентувала увагу на важливості проведеного дослідження і наголосила на тому, що рівень фінансової підтримки, яку надає Чернівецька ОДА громадському сектору, на наступний рік буде значно збільшений, на що вплинули практичні рекомендації за результатами презентованого дослідження. В обговоренні взяли участь представники громадських організацій, у т.ч., кандидат наук з державного управління Тарас Халавка, голова Молодіжної Ради при ЧОДА Олександр Кійко та інші.

Підсумки обговорення результатів дослідження підвели В. Гатрич і А. Круглашов. Було підкреслено, що окремі пункти науково-практичних пропозицій вже враховані у діяльності регіональної влади. Будемо сподіватись, що інші рекомендації також будуть втілені у життя, що сприятиме повноцінній співпраці громадськості та крайової влади.

© 1999- Чернівецький національний університет імені Юрія Федьковича.
Ваші зауваження, запитання та пропозиції: webmasterRЃF@7b†¶Zchnu.edu.ua