interof

58012, Ukraine,
Chernivtsi, 2, Kotsiubynsky str.

ел. пошта: rectorЌЋ@ѓы‚chnu.edu.ua

ел. пошта: officeЌЋ@ѓы‚chnu.edu.ua

International office:
Tel.: +380372584856,
Tel.: +380372584706
E-mail: interofЌЋ@ѓы‚chnu.edu.ua
assistant.admissionЌЋ@ѓы‚chnu.edu.ua

ел. пошта: admissionЌЋ@ѓы‚chnu.edu.ua

01-03-2021

2020-11-04 10:00:03
Команда кафедри комп’ютерних систем та мереж серед призерів хакатону «Безпечні спільноти»

Команда студентів і співробітників кафедри комп’ютерних систем та мереж інституту фізико-технічних і комп’ютерних наук команда Чернівецького національного університету імені Юрія Федьковича посіла третє призове місце за участь в хакатоні Hack for Locals 2.0: «Безпечні спільноти», та набула нового досвіду дистанційної участі в змаганнях з ІТ технологій та on-line розробки і представлення проектів.

Змагання в on-line форматі відбулися 30 жовтня-1 листопада за ініціативи платформи кар’єрного розвитку Happy Monday та агентства інновацій Center42 у межах Програми ООН із відновлення та розбудови миру та у партнерстві з Мінцифри, Донецькою та Луганською ОДА (https://happymonday.ua/hack-for-locals-2-0-hto-peremig).

Загалом з усіх регіонів України у змаганнях взяли участь більше 360 учасників, з яких було сформовано 58 команд.

До фіналу пройшли 15 команд, які опанувати програми Slack та Zoom і були на зв’язку 3 доби по 24 години і впродовж 48 годин активно генерували та доопрацьовували свої ідеї.

На всіх етапах роботи курували команди 38 експертів. Це були представники Міністерства цифрової трансформації, ІТ-компаній, громадських організацій, університетів.

Поважне журі з 20 представників Програми ООН із відновлення та розбудови миру, Міністерства цифрової трансформації України, Міністерства з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій України, Луганської та Донецької ОДА, Center 42, Happy Monday та ІТ-компаній-партнерів детально оцінювали проєкти враховуючи як оригінальність і практичну цінність розробок, так і ступінь їх готовності до впровадження.

Переможцями визнано три проєкти:

1 місце посіла команда Dont Burn (міста Київ, Сєвєродонецьк), яка запропонувала створення геоінформаційної системи для аналізу, моніторингу та оперативного реагування на пожежі на основі супутникових даних NASA.

2 місце – у команди WARD (міста Дніпро, Підгороднє та Лондон) з проєктом, який полегшить життя людям з вадами зору.

3 місце здобула команда Чернівецького національного університету імені Юрія Федьковича DROP TABLE TEAM (місто Чернівці), яка запропонувала енергоефективну систему управління вуличним освітленням ULight.

ЧНУ достойно представила команда співробітників і студентів кафедри КСМ: Ігор Мосін  (фахівець, керівник команди), Олексій Пшеничний (завідувач лабораторії), Віталій Бранашко (фахівець, випускник кафедри) і магістранти кафедри Анатолій Амарій та Олександр Дубовик.

Варто вказати, що це вже не перше спільне досягнення згаданої команди, а досягти успіху їм допоміг досвід з реалізації проектів управління силовими підстанціями для міського електротранспорту, а також з розробки моделі енергоефективного міста.

Також зазначимо, що Програму ООН із відновлення та розбудови миру, в рамках якої реалізовано хакатон Hack for Locals 2.0: «Безпечні спільноти» реалізують чотири агентства ООН і підтримують тринадцять міжнародних партнерів: Європейський Союз (ЄС), Європейський інвестиційний банк (ЄІБ), Посольство США в Україні, а також уряди Великої Британії, Данії, Канади, Нідерландів, Німеччини, Норвегії, Польщі, Швейцарії, Швеції та Японії.

Повний звіт про хід розробок і їх захист доступний на YouTube-каналі Happy Monday.

© 1999- Чернівецький національний університет імені Юрія Федьковича.
Ваші зауваження, запитання та пропозиції: webmasterЌЋ@ѓы‚chnu.edu.ua