interof

58012, Ukraine,
Chernivtsi, 2, Kotsiubynsky str.

ел. пошта: rectorщЂ¬Y@sНchnu.edu.ua

ел. пошта: officeщЂ¬Y@sНchnu.edu.ua

International office:
Tel.: +380372584856,
Tel.: +380372584706
E-mail: interofщЂ¬Y@sНchnu.edu.ua
assistant.admissionщЂ¬Y@sНchnu.edu.ua

ел. пошта: admissionщЂ¬Y@sНchnu.edu.ua

01-03-2021

2020-10-01 10:40:20
Многая літа!

Сьогодні, 1 жовтня, відзначає свій поважний ювілей Леонід Францович Політанський – доктор технічних наук, професор, Заслужений діяч науки і техніки України, Почесний професор Вінницького національного технічного університету, завідувач кафедри радіотехніки та інформаційної безпеки Чернівецького національного університету імені Юрія Федьковича, відомий український вчений, прекрасний організатор, досвідчений педагог.

Вітаючи Леоніда Францовича й бажаючи йому міцного здоров'я та всіляких гараздів, наснажених плідною працею на науковій ниві, хочемо згадати добрим словом його щиру багаторічну відданість розвитку вітчизняної промисловості, науки та освіти.

Леонід Францович народився 1 жовтня 1950 року в селі Сокіл Чернівецького району Вінницької області. Розпочав свою трудову діяльність після закінчення Чернівецького державного університету з 1973 року на посаді майстра заводу «Гравітон», з 1977 року – майстра виробничого навчання ТУ №5 м. Чернівці, з 1978 року – головного інженера заводу «Гравітон» м. Чернівці, з 1991 року – директора ОКБ «Рута», з 1997 року – голови правління ВАТ «Гравітон», з 2005 року – першого заступника директора ВАТ «Гравітон». Починаючи з 1987 року працював викладачем кафедри мікроелектроніки, а з 1989 року по 2006 рік – завідувачем кафедри радіотехніки та інформаційної безпеки Чернівецького національного університету за сумісництвом. З 2006 року продовжив трудову діяльність на посаді професора кафедри радіотехніки та інформаційної безпеки Чернівецького національного університету імені Юрія Федьковича, з 2010 року займає посаду завідувача вищеназваної кафедри.

У 1987 році отримав науковий ступінь кандидата технічних наук, у 1992 році – доктора технічних наук. У 1994 році присвоєно вчене звання професора.

Досвід розв’язання науково-технічних та технологічних проблем розроблення, виробництва радіоелектронних компонентів і приладів подвійного призначення, а також співпраця з провідними підприємствами та науково-дослідними організаціями України та колишнього СРСР сформували професора Леоніда Францовича Політанського, як сучасного висококваліфікованого фахівця в галузі інформаційної безпеки та радіоелектроніки.

Наукові інтереси Леоніда Францовича спрямовані на вирішення проблем конструювання та виробництва інтегральних схем; розробки пристроїв передавання, приймання, захисту інформації, а також приховування даних методом детермінованого хаосу в інформаційних та телекомунікаційних системах. Є автором понад 200 наукових праць, з них опубліковано за останній період 3 монографії, 3 навчально-методичних посібники, близько 50 статей у наукових виданнях та тез конференцій.

Активна наукова діяльність професора Леоніда Францовича Політанського поєднується з викладацькою роботою і керівництвом аспірантами та докторантами (під його керівництвом захищені 1 докторська та 11 кандидатських дисертацій). За час функціонування кафедри захищено п’ять докторських дисертацій (П.М. Горлей, Л.Ф. Політанський, О.Г. Хандожко, Р.Л. Політанський, А.П. Саміла) та вісімнадцять кандидатських дисертацій (О.П. Жук, М.Г. Рождественська, О.Є. Іларіонов, П.М. Шпатар, М.М. Іванчук, А.Д. Верига, А.П. Саміла, Г.І. Ластівка, В.В. Лесінський, С.Д. Галюк, П.В. Іванюк, І.М. Годинюк, В.О. Хандожко, Д.А. Вовчук, В.Б. Русин, О.В. Круліковський, Г.В. Косован, О.В.,Гресь). На даний час Леонід Францович є консультантом 3 докторських дисертацій та керівником 2 кандидатських дисертацій, що присвячені проблемам інформаційної безпеки, керує науковою роботою студентів.

Завідувач кафедри, професор Леонід Францович Політанський є членом редакційної колегії наукового журналу Київського національного університету імені Тараса Шевченка «Безпека інформаційних систем і технологій» та вісника університету «Україна» (м. Київ). Є головою програмного комітету міжнародної конференції «Фізико-технічні проблеми передавання, оброблення та зберігання інформації в інфокомунікаційних системах», що періодично проводиться на базі кафедри радіотехніки та інформаційної безпеки ЧНУ. Учасниками конференції представлені провідні вузи України та іноземних держав. На науковому форумі активно обговорюються проблеми сучасних радіотехнічних пристроїв та засобів телекомунікацій, використання детермінованого хаосу в системах зв’язку, актуальні питання радіоспектроскопії, моделювання та інформаційні технології, нано- та мікроелектроніка.

За багаторічну сумлінну працю Леонід Францович Політанський неодноразово був відзначений подяками та грамотами університету, Почесною грамотою державного комітету промислової політики України (2000), Грамотою Чернівецького міського голови (2000), Почесною грамотою Чернівецької обласної державної адміністрації (2000), Почесною грамотою Чернівецької міської ради (2011), Почесною відзнакою Чернівецької обласної ради «За заслуги перед Буковиною» (2019), Подякою Міністерства освіти і науки України (2019). В 2020 році йому присвоєно вчене звання Почесного професора Вінницького національного технічного університету.

Щиро вітаємо шановного Леоніда Францовича з 70-літтям від дня народження та 45-літтям трудової діяльності!

© 1999- Чернівецький національний університет імені Юрія Федьковича.
Ваші зауваження, запитання та пропозиції: webmasterщЂ¬Y@sНchnu.edu.ua