interof

58012, Ukraine,
Chernivtsi, 2, Kotsiubynsky str.

ел. пошта: rector„Ћ9@УWЮЉchnu.edu.ua

ел. пошта: office„Ћ9@УWЮЉchnu.edu.ua

International office:
Tel.: +380372584856,
Tel.: +380372584706
E-mail: interof„Ћ9@УWЮЉchnu.edu.ua
assistant.admission„Ћ9@УWЮЉchnu.edu.ua

ел. пошта: admission„Ћ9@УWЮЉchnu.edu.ua

27-11-2020

2020-09-25 13:28:12
Світла пам’ять…

На 70-у році відійшов у вічність Володимир Маслюченко – відомий український математик, доктор фізико-математичних наук, професор, завідувач кафедри математичного аналізу Чернівецького національного університету імені Юрія Федьковича.

Довідково.

Маслюченко Володимир Кирилович народився в селі Клюсівка Новосанжарського району Полтавської області 26 вересня 1950 року.

Навчався у Нижньостанівецькій середній школі в Кіцманському районі Чернівецької області (1957 – 1967), на математичному факультеті Чернівецького університету (1967 – 1972) і в заочній аспірантурі на кафедрі теорії функцій і функціонального аналізу в Московському університеті (1974 – 1978).

Кандидатську дисертацію „Некоторые вопросы теории обобщенных пространств Кете” захистив у 1985 році в Інституті математики в Києві (науковий керівник – А. М. Плічко). Докторську дисертацію „Нарізно неперервні відображення і простори Кете” захистив у 2000 році у Львівському національному університеті.

Звання доцента отримав у 1990 році, звання професора – у 2002 році.

В. К. Маслюченко працював вчителем математики у Старожадівській середній школі Сторожинецького району Чернівецької області (1972 – 1973), асистентом кафедри математичного аналізу Чернівецького університету (1973 – 1990), доцентом цієї ж кафедри (1990 – 2002). З 2002 року працював завідувачем кафедри математичного аналізу.

Сфера наукових інтересів В. К. Маслюченка – це теорія функцій, функціональний аналіз та історія математики. Сюди входять: дослідження зв’язків між нарізними і сукупними властивостями функцій багатьох змінних, зокрема, дослідження сукупної неперервності нарізно неперервних відображень; функціональні простори, зокрема, простори Кете; історія розвитку загальної теорії функцій та функціонального аналізу.

В. К. Маслюченко дослідив умови збігу узагальнених просторів Кете, отримав найзагальніші, на даний час, теореми про сукупну неперервність нарізно неперервних відображень на добутках просторів з певними умовами зліченності і значеннями в метризовних і σ-метризовних просторах і дослідив історію життя та діяльності відомого австрійського математика Ганса Гана.

В. К. Маслюченко автор понад 350 наукових та науково-методичних праць з математики (теорія функцій, функціональний аналіз, теорія множин, історія математики).

Читав курси математичного та функціонального аналізу, теорії міри та інтеграла, загальної теорії функцій, топологічних векторних просторів, теорії функцій багатьох змінних, математичної логіки та вів практичні заняття з цих дисциплін.

В. К. Маслюченко – науковий керівник 14 кандидатських дисертацій, п’ятеро його учнів стали докторами фізико-математичних наук, у трьох з них він був науковим консультантом.

В. К. Маслюченко – член спеціалізованої вченої ради у Чернівецькому національному університеті імені Юрія Федьковича із захисту кандидатських дисертацій з фізико-математичних наук, науковий консультант наукового семінару з питань теорії функцій та функціонального аналізу на кафедрі математичного аналізу ЧНУ. Організатор та довголітній керівник математичного відділення Малої Буковинської академії наук.

За багаторічну наукову та педагогічну діяльність був неодноразово нагороджений подяками та грамотами Чернівецького університету, а також Почесною грамотою Чернівецької ОДА (2000 рік), відомчою відзнакою «Відмінник освіти України» (2005 рік), медаллю «На славу Чернівців» (2015 рік), нагрудним знаком МОН України «За наукові та освітні досягнення» (2020 рік).

Член Наукового товариства імені Шевченка та один з редакторів «Математичного вісника НТШ», член редколегії «Наукового вісника Чернівецького університету. Математика» і «Буковинського математичного журналу».

Голова Чернівецької обласної організації Української Народної Ради.

В. К. Маслюченко – голова ради народної хорової капели «Дзвін» викладачів і співробітників Чернівецького університету та її соліст. Автор близько 50 пісень жанру співана поезія і гітарного супроводу до багатьох українських народних пісень та їх виконавець. Автор одного надрукованого поетичного твору і багатьох ненадрукованих.

У цей скорботний день розділяємо невимовний сум і тугу разом із рідними та близькими. Світлий, добрий спомин про Володимира Кириловича назавжди залишиться в серцях тих, хто його знав, любив і поважав, хто жив і працював поруч із ним.

Світла пам'ять про Володимира Кириловича Маслюченка назавжди залишиться в стінах рідного факультету, в памʼяті його учнів, студентів, колег.

© 1999- Чернівецький національний університет імені Юрія Федьковича.
Ваші зауваження, запитання та пропозиції: webmaster„Ћ9@УWЮЉchnu.edu.ua