interof

58012, Ukraine,
Chernivtsi, 2, Kotsiubynsky str.

ел. пошта: rectorві.uУ@ЉЕ>.ichnu.edu.ua

ел. пошта: officeві.uУ@ЉЕ>.ichnu.edu.ua

International office:
Tel.: +380372584856,
Tel.: +380372584706
E-mail: interofві.uУ@ЉЕ>.ichnu.edu.ua
assistant.admissionві.uУ@ЉЕ>.ichnu.edu.ua

ел. пошта: admissionві.uУ@ЉЕ>.ichnu.edu.ua

25-02-2021

2020-09-08 11:11:59
Меморандум: Освіта та «Велике будівництво»

Чернівецький національний університет імені Юрія Федьковича та Державне агентство автомобільних доріг України 31 серпня підписали Меморандум про започаткування підготовки фахівців у дорожній галузі, у яких, наразі, є суттєвий дефіцит на ринку праці.

За словами Голови Укравтодору Олександра Кубракова «Велике будівництво — це системний проєкт, який розпочинає масштабне відродження інфраструктурної сфери в України. Однак самого лише бажання та грошей замало — ми маємо вкладати у людей, формувати нову еліту будівельних спеціалістів. У Меморандумі додатковий акцент ставиться на практичній частині навчання, а також планується проводити спільні наукові дослідження».

Ректор Чернівецького національного університету імені Юрія Федьковича Роман Петришин запевняє, що університет, як центр вищої освіти і науки Буковини та регіону, готовий в рамках взаємовигідного співробітництва з Укравтодором долучитися до підготовки на факультеті архітектури, будівництва та декоративно-прикладного мистецтва висококваліфікованих фахівців у сфері дорожнього будівництва за такими спеціалізаціями:

1) Проектно вишукувальні роботи.

2) Інженери технічного нагляду (для забезпечення технічного нагляду на об’єктах дорожнього будівництва).

3) Аудит безпеки дорожнього руху (аудит безпеки дорожнього руху є потрібним при капітальному ремонті та реконструкції автомобільних доріг загального користування міжнародного значення, з поступовим розширенням на інші типи доріг).

4) Транспортне моделювання та організація діяльності балансоутримувача автомобільних доріг (проблема – фактична відсутність спеціалістів із транспортного моделювання та розробки транспортних моделей, як для міст, так і на рівні держави).

Для реалізації цих завдань у навчальному процесі будуть задіяні висококваліфіковані фахівці, які мають досвід запровадження передових методів і технологій виробництва у дорожній галузі.

Буде створена та відповідно наповнена необхідним обладнанням лабораторія контролю якості (відповідності стандартам побудови доріг у нашому регіоні.

Ознайомитись з текстом Меморандуму можна за посиланням -

© 1999- Чернівецький національний університет імені Юрія Федьковича.
Ваші зауваження, запитання та пропозиції: webmasterві.uУ@ЉЕ>.ichnu.edu.ua