interof

58012, Ukraine,
Chernivtsi, 2, Kotsiubynsky str.

ел. пошта: rector8ыb@z«Sе!chnu.edu.ua

ел. пошта: office8ыb@z«Sе!chnu.edu.ua

International office:
Tel.: +380372584856,
Tel.: +380372584706
E-mail: interof8ыb@z«Sе!chnu.edu.ua
assistant.admission8ыb@z«Sе!chnu.edu.ua

ел. пошта: admission8ыb@z«Sе!chnu.edu.ua

04-08-2020

2020-01-28 10:02:36
Реквієм пам'яті Леоніду Каденюку

Славний син Буковинської землі, чий внесок у розвиток національної аерокосмічної галузі важко переоцінити, як і неможливо виміряти його внесок у піднесення міжнародного іміджу нашої космічної країни, був справжнім українцем, патріотом своєї держави. Він полетів у Всесвіт із жовто-блакитним прапором, і завдяки йому 1997 року вперше над усією планетою лунали Гімн України та народна пісня у виконанні Анатолія Солов’яненка «Дивлюсь я на небо…» на слова Михайла Петренка, яка підкорила космічний простір.

«Якщо дивитися в ілюмінатор космічного корабля і бачити створене, не вірити в Бога неможливо. Так мене все це вразило. Ця краса Землі та космосу».

Під омофором Вічності Леонід Каденюк перебував фізично як астронавт. Віднині – там його Душа…

Пішов із життя космонавт раптово – під час пробіжки в одному з парків Києва, 31 січня 2018 року.

Щирий патріот України, шанований у світі фахівець аерокосмічної галузі, люблячий чоловік та батько, життєрадісна і доброзичлива людина та уважний до потреб своїх краян земляк – таким запам’ятався Леонід Каденюк українцям.

Віримо, що й сьогодні єдиний український зореплавець і зореславець, який назавше відлетів у засвіти, так само з неба дивиться на Україну і палко бажає їй миру.

Довідково. Леонід Каденюк – Перший космонавт незалежної України, народний депутат України 4-го скликання, Народний Посол України, Герой України. Звання Почесного доктора Чернівецького державного університету імені Юрія Федьковича йому було присвоєно  за проявлену мужність та вагомий внесок у розвиток космічної науки.

Народився 28 січня 1951 року в селі Клішківці, Хотинського району, Чернівецької області в сім'ї сільських вчителів.

У 1995 році Леонід Костянтинович увійшов до групи космонавтів Національного космічного агентства України. Пройшов підготовку до космічного польоту в NASA на американському космічному кораблі багаторазового використання як спеціаліст з корисного навантаження.

У період з 19 листопада по 5 грудня 1997 року здійснив космічний політ на американському БТКК «Колумбія» місії STS-87.

У 2018 році незадовго до смерті Леонід Каденюк люб’язно погодився увійти до складу оргкомітету конкурсу-фестивалю «Хай пісня скликає друзів» у рамках проекту «Схід+Захід=Мир» з метою підтримки і допомоги в організації його проведення у Чернівцях.

Після смерті видатного земляка, оргкомітет конкурсу-фестивалю вирішив присвятити ІХ-й Міжнародний вокально-хоровий конкурс-фестиваль «Хай пісня скликає друзів» пам’яті Леоніда Каденюка. Адже, фестиваль у Чернівцях – це душа самого Каденюка, яка отак фантастично запрагла зустрічі з прекрасним, бо ж саме із високим пієтетом вона скликає на Буковину новоцвіття талантів із вітчизняних широт

Передчасна смерть Леоніда Костянтиновича – це непоправна втрата для його рідних, близьких, друзів, колег, усього українського суспільства. Світла пам’ять про справжнього патріота України назавжди залишиться в наших серцях.

Ваші зауваження, запитання та пропозиції: webmaster8ыb@z«Sе!chnu.edu.ua