58012, ”крањна,

јрх≥в новин

—тор≥нки:
2019-07-29 11:25:34
”часть кафедри еколог≥њ та б≥омон≥торингу у реал≥зац≥њ Ќац≥онального плану управл≥нн€ в≥дходами до 2030 року

—ьогодн≥ проблема в≥дход≥в постаЇ досить гостро дл€ значноњ к≥лькост≥ урбан≥зованих територ≥й, €к ≥ забезпеченн€ населенн€ питною водою або чистим пов≥тр€м. ¬ ”крањн≥ дл€ њњ розв’€занн€ переважно використовують технолог≥ю захороненн€ в≥дход≥в на пол≥гонах. ќсновним недол≥ком використанн€ останн≥х Ї њхн≥й значний негативний вплив на довк≥лл€ – атмосферне пов≥тр€, ірунти та п≥дземн≥ води, а також необх≥дн≥сть вилученн€ на тривалий час з господарського об≥гу великих земельних д≥л€нок. ќкр≥м того, варто зауважити, що ставленн€ громадськост≥ до поводженн€ з в≥дходами, зокрема твердими побутовими в≥дходами (“ѕ¬), стаЇ одним ≥з чинник≥в, котрий перешкоджаЇ усп≥шному впровадженню нових прогресивних технолог≥й њх переробки.

” кв≥тн≥ 2019 року ћ≥нприроди затвердило ћетодичн≥ рекомендац≥њ з розробленн€ рег≥ональних план≥в управл≥нн€ в≥дходами, сформульован≥ в≥дпов≥дно до розпор€дженн€  аб≥нету м≥н≥стр≥в ”крањни в≥д 2017 року щодо Ќац≥ональноњ стратег≥њ управл≥нн€ в≥дходами в ”крањн≥ до 2030 року. —аме обговоренн€ практичних шл€х≥в до впровадженн€ цих положень в д≥ю були метою проведенн€ першоњ зустр≥ч≥ робочоњ групи при „ерн≥вецьк≥й ќƒј. «ас≥данн€ в≥дбулос€ минулого м≥с€ц€ в прим≥щен≥ облдержадм≥н≥страц≥њ. ƒо складу робочоњ групи ув≥йшли кер≥вники ≥ представники структурних п≥дрозд≥л≥в облдержадм≥н≥страц≥њ та р≥зних сусп≥льних груп област≥, зокрема осв≥ти, науки, п≥дприЇмництва та ≥н. ¬≥д кафедри еколог≥њ та б≥омон≥торингу ≤нституту б≥олог≥њ, х≥м≥њ та б≥оресурс≥в „ерн≥вецького нац≥онального ун≥верситету ≥мен≥ ёр≥€ ‘едьковича були присутн≥ зав≥дувач кафедри професор ћар≥€ ‘едор€к та доцент ”л€на Ћегета.

Ќауковц≥ кафедри представили своЇ баченн€ комплексного п≥дходу до реал≥зац≥њ певних напр€м≥в ћетодичних рекомендац≥й, викладен≥ у п≥лотному проект≥, а також частково вже апробован≥ на практиц≥. “аким чином, розпочато реал≥зац≥ю Ќац≥ональноњ стратег≥њ управл≥нн€ в≥дходами, зокрема у „ерн≥вецьк≥й област≥. ƒо ц≥Їњ роботи плануЇтьс€ залученн€ фах≥вц≥в, практик≥в та небайдужих до вир≥шенн€ проблем управл≥нн€ в≥дходами в ”крањн≥.

Ќазад
—тор≥нки:
Ќовини
© 1999- „ерн≥вецький нац≥ональний ун≥верситет ≥м. ё. ‘едьковича.
¬аш≥ зауваженн€, запитанн€ та пропозиц≥њ: webmasterlШ{@≤£пЯЩ¶chnu.edu.ua
Powered by Nova, ѕрограмуванн€:  рамар ј.¬., ƒизайн: јнтонюк ј.ћ.

¬√ќ–”