ел. пошта: rectorЩ^|@`Юk9bаchnu.edu.ua

ел. пошта: admissionЩ^|@`Юk9bаchnu.edu.ua

17-09-2019

2019-05-23 14:48:25
Наукове співробітництво між факультетом історії, політології та міжнародних відносин ЧНУ і університетами Польщі в дії
Делегація Чернівецького національного університету імені Юрія Федьковича 10-11 травня нинішнього року взяла участь у міжнародній науковій конференції Українці та їх сусіди на протязі століть: політика, економіка, релігія, культура і щоденне життя, присвяченій 20-літтю Українського історичного товариства у Польщі. Форум пройшов в Українському домі в Перемишлі.

Професор Роман Дрозд відкриває конференцію в Українському домі Перемишля

Участь взяли науковці з України, Чехії, Словаччини і, само собою, з Польщі. Загалом на конференції було представлено 46 доповідей, з яких більшість виголошено. Від України виступали науковці Києва, Івано-Франківська, Острога, Луцька, Львова, Чернівців.

На пленарному засіданні конференції

На пленарному засіданні з доповіддю Українсько-румунські взаємини на Буковині в ХІХ - на початку ХХ ст. виступив декан ФІП та МВ професор Олександр Добржанський.

Доповідь професора Олександра Добржанського на конференції

У третій секції оприлюднено доповіді доцента Віталія Макара і професора Юрія Макара Обмін населенням між Польщею та підрадянською Україною за угодою від 9 вересня 1944 року та його наслідки та доцента Владислава Струтинського Толерантність як історичне надбання багатонаціональної Буковини: динаміка формування та сучасні виклики.

Підсумки конференції

Крім участі у конференції, делегація ЧНУ провела зустрічі з ректором Державної вищої східноєвропейської школи в Перемишлі Павелом Трефлером і ректором Жешувського університету Сильвестром Чопеком. В обох випадках йшлося про обмін студентами на літні мовно-культурні практики, обмін викладачами, спільні наукові видання, проведення наукових форумів.

В робочому кабінеті ректора Державної вищої східноєвропейської школи в Перемишлі

Зустріч з ректором Державної вищої східноєвропейської школи в Перемишлі

Ваші зауваження, запитання та пропозиції: webmasterЩ^|@`Юk9bаchnu.edu.ua