ел. пошта: rectorх·ь]%n@™­hchnu.edu.ua

17-09-2019

2019-05-23 13:27:10
Кафедра модернізує навчальний план

12-18 травня у Київському національному університеті імені Т.Шевченка пройшла міжнародна конференція «Журналістська освіта для демократії в Україні: Розробка стандартів, доброчесності та професіоналізму». Її учасниками стали представники десяти університетів України, а також доповідачі з Англії, Швеції та Польщі. Вони представляли не лише журналістську освіту, а й громадські медіаорганізації, власне ЗМІ, студентство. Конференція стала продовженням проекту DESTIN, метою якого є удосконалення навчальних планів у вузах, які готують журналістів.

Керівники проекту Пол Хайланд і Рейчел Макдональд презентували досягнення проекту від часу його впровадження в Україні. Учасники ознайомилися з аудитом навчальних програм українських вузів та обмінялися думками щодо наступних дій українських університетів щодо їх вдосконалення. Тут пригодився досвід європейських партнерів, яким поділилися Девід Квін і Ронан О’Мюртіле. Вони розповіли про європейський дизайн навчальних програм: принципи та практику, ключові елементи та виклики, рівні, кредити та навантаження, зміст дескрипторів (тобто навчальних предметів). Учасники обговорили Європейську рамку кваліфікацій. Було також наголошено, що дизайн навчальної програми має враховувати думку студентів та роботодавців.

Щоб краще вивчити європейські моделі журналістики, учасники конференції запланували поїздки до університетів Лінеу (Швеція) та Познань (Польща), які відбудуться восени. Після цього в кожному українському університеті буде проведено тренінг для розробки навчальних програм за участі наставника для кожного українського університету від партнерів з ЄС.

На секційних заняттях розглянули і запланували найближчу діяльність у групах DESTIN «Поширення та залучення», «Стійкість», «Медіаграмотність».

Побажав успіху учасникам проекту Національний офіс Erasmus в Україні.

Більше інформації про проект можна знайти на офіційному сайті http://destin-project.info

Ваші зауваження, запитання та пропозиції: webmasterх·ь]%n@™­hchnu.edu.ua