ел. пошта: rector.Ф­(cу@9Oчchnu.edu.ua

ел. пошта: admission.Ф­(cу@9Oчchnu.edu.ua

12-11-2019

2019-04-15 10:03:39
Інтенсивний тренінг-курс за проектом dComFra

Дуже насиченою є програма першого року Міжнародного ERASMUS+ КА2 проекту dComFra – «Рамкова структура цифрових компетентностей для вчителів України та інших громадян» (№ 598236-EPP-1-2018-1-LT-EPPKA2-CBHE-SP), спрямованого на розвиток, реформування та забезпечення сталого функціонування системи освіти в Україні за підтримки Європейського Союзу. За неповних 5 місяців від його початку вже проведено зустріч з менеджменту проектом, дві скап-зустрічі та три тренінги зі стажування викладачів виконавців проекту.

Проект dComFra є одним з шести проектів переможців програми ERASMUS+ КА2 2018 року в Україні, та одним з трьох проектів, в яких приймає участь Чернівецький національний університет імені Юрія Федьковича.

Офіційний старт цього проекту - 15 листопада 2018 року, а завершення – 14 листопада 2021 року. Для реалізації проекту створено консорціум з українських і закордонних закладів вищої освіти та представників ІТ індустрії:

1.     Vytautas Magnus University, Каунас, Литва

2.     Corinthian university of applied science, Віллах, Австрія

3.     Czech university of life sciences Prague, Прага, Чехія

4.     Pedagogical university of Cracow, Краків, Польща

5.     Polytechnic university of Bucharest, Бухарест, Румунія

6.     Public institution Information Technologies Institute, Каунас, Литва

7.     Київський національний університет імені Тараса Шевченка, Київ, Україна

8.     КНУ культури і мистецтв, Київ, Україна

9.     НТУ «Харківський політехнічний інститут», Харків, Україна

10.  Чернівецький Національний університет ім. Юрія Федьковича, Чернівці, Україна

11.   Донецький НТУ, Покровськ, Україна

12.   Харківський Національний університет радіоелектроніки, Харків, Україна

13.   Кременчуцький Національний університет  ім. Михайла Остроградського

14.   Українська асоціація фахівців інформаційних технологій, Харків, Україна

15.   Міністерство освіти і науки України, Київ, Україна.

Міжнародним координатором (грандхолдером) проекту став Університет Вітовта Великого м. Каунас, Литва, а українським координатором – Київський національний університет імені Тараса Шевченка. Головним бенефіціаром проекту є Міністерство освіти і науки України. Співвиконавцем проекту від ЧНУ є кафедра комп’ютерних систем та мереж ІФТКН.

«Головною метою проекту - розповідає координатор проекту від ЧНУ, завідувач кафедри КСМ Георгій Воробець, - є створення Української національної цифрової коаліції та розробка структури вимог і компетентностей, а також навчально-методичного забезпечення для підвищення конкурентоспроможності українських громадян на сучасному цифровому ринку праці. Цільовими групами, для яких в першу чергу будуть спрямовані результати проекту, мають стати профільні вчителі нової української школи, учасники АТО і переселенці. Важливо і те, що перший робочий пакет передбачає глибокий аналіз виконавцями  проекту досвіду наших колег з Європи зі створення національних цифрових коаліцій у Литві. Польщі. Чехії, Австрії та Румунії. Наші викладачі мають безпосередню змогу пройти короткотривале стажування у вузах партнерах і оцінити зміст та якість підготовки наших навчальних матеріалів, а також обмінятись досвідом з методики викладання дисциплін з сучасних інформаційних технологій із зарубіжними колегами. За останні 3 місяці стажування за кордоном пройшли вже вісім викладачів кафедри КСМ. Тематика стажування тісно переплітається з дисциплінами, які ми читаємо студентам різних факультетів нашого університету та блоками навчальних модулів робочих пакетів, які передбачено для розробки за проектом dComFra: основи комп’ютерної грамотності і організації програмного та апаратного забезпечення комп’ютерів, програмування, робота з базами даних, мультимедійні комп’ютерні засоби і функціонування комп’ютерних мереж, в тому числі і соціальних, захист даних в сучасних інфокомунікаційних системах, тощо. Дуже цікаві і змістовні тренінги вже відбулись у Каунасі (18-22 лютого), Кракові (18-21 березня). Празі (8-12 квітня). Для ЧНУ важливою подією також стане і покращення матеріальної бази, адже за проектом передбачено отримання університетом комп’ютерного класу і сучасного мультимедійного обладнання на понад 30 тисяч євро.»

Вже з наступного року очікується тестове впровадження навчальних матеріалів у навчальний процес ЗВО учасників консорціуму, та підготовка сертифікованих фахівців для проведення занять та атестації перших слухачів, які бажатимуть підвищити рівень своїх цифрових компетентностей і вільно володіти сучасними гаджетами та інформаційними технологіями.

Ваші зауваження, запитання та пропозиції: webmaster.Ф­(cу@9Oчchnu.edu.ua