ел. пошта: rector5у#™@фАchnu.edu.ua

17-09-2019

2019-04-05 14:57:47
Свято науки і мистецтва

4 квітня на базі кафедри музики факультету педагогіки, психології та соціальної роботи відбулася Друга Міжнародна науково-практична конференція «Сучасні орієнтири мистецької освіти: традиції, досвід, інновації». Цей науково-мистецький захід був присвячений пам’яті засновника кафедри музики, народного артиста України, професора Андрія Кушніренка.

У конференції взяли участь науковці з України, Китаю, Польщі, Румунії, Хорватії. Тематика заходу охоплювала найрізноманітнішу проблематику, зокрема, актуальні проблеми культури і мистецтва; роль мистецтва й освіти в історико-культурному розвитку Буковини; питання розвитку особистості в системі мистецької освіти; психолого-педагогічні аспекти професійної підготовки майбутнього фахівця в системі вищої освіти; досвід використання інноваційних технологій у практиці викладання мистецьких дисциплін.

На пленарному засіданні конференції з вітальним словом виступили голова оргкомітету конференції, проректор з науково-педагогічної роботи з питань навчально-виховного процесу Чернівецького національного університету імені Юрія Федьковича, доктор історичних наук, професор Тамара Марусик, а також заступник декана факультету педагогіки, психології та соціальної роботи Чернівецького національного університету імені Юрія Федьковича, доктор педагогічних наук, професор Тетяна Федірчик, які наголосили на важливості проведення подібного заходу, його високій духовно-просвітницькій місії.

Розгорнутими і змістовними були виступи шанованих гостей конференції, багаторічних сценічних побратимів Андрія Кушніренка – художнього керівника Заслуженого академічного Буковинського ансамблю пісні і танцю імені Андрія Кушніренка, народного артиста України Ярослава Солтиса та художнього керівника Чернівецької обласної філармонії імені Дмитра Гнатюка, голови обласної організації Всеукраїнського товариства імені Тараса Шевченка "Просвіта", заслуженого діяча мистецтв України Остапа Савчука. Надзвичайно теплими були спогади про творчу співпрацю з Андрієм Кушніренком колишнього ректора ЧНУ, професора Степана Костишина, а також автора слів Гімну Чернівецького національного університету, професора Богдана Мельничука, які також були у числі шанованих гостей заходу.

З усними доповідями, присвяченими актуальним питанням сьогодення мистецької освіти на пленарному засіданні виступили науковці кафедри музики факультету педагогіки, психології та соціальної роботи Чернівецького національного університету імені Юрія Федьковича: кандидат педагогічних наук, доцент Ярина Вишпінська – «Тудор Флондор у культурному житті Буковини (80-ті роки ХІХ століття)»; кандидат педагогічних наук, доцент Зоя Софроній – «Методичний аспект хормейстерської діяльності професора А. Кушніренка»; народний артист України, доцент Іван Дерда «Значення почуттів у розвитку виконавського тембру співака». Актуальними і змістовними були також доповіді гостей конференції – аспірантки Луганського національного університету імені Тараса Шевченка Валерії Пер’ян «Становлення і розвиток академічного камерного хору «Чернівці» в контексті хорової культури України», викладача-методиста відділу «Теорія музики» Хмельницького музичного коледжу ім. В. І. Заремби (м. Хмельницький) Тетяни Бєляєвої «Емпатійна культура особистості, як одна з провідних умов мистецької діяльності та творчості» та студентки 4 курсу відділу «Теорія музики» Хмельницького музичного коледжу ім. В. І. Заремби (м. Хмельницький) Віталіни Продан «Особливості соціальної адаптації та професійного самовизначення митців з вадами зору: Анатолій Нікіфорук».

Яскравою мистецькою подією стала презентація книги спогадів про народного артиста України, професора Андрія Кушніренка «Митець і час», яку представила упорядник видання – старший викладач кафедри музикознавства та хорового мистецтва факультету культури і мистецтв Львівського національного університету імені Івана Франка (м. Львів), донька митця Ольга Кушніренко. Ця презентація була, по суті, захоплюючою розповіддю про життя і творчість митця «з перших джерел», у ході якої слухачам були представлені унікальні аудіо, фото та відеоматеріали. Донька Андрія Кушніренка щиро подякувала колегам з кафедри музики, які долучилися до спільної праці з підготовки видання, яке в майбутньому буде надзвичайно корисним музикознавцям, педагогам і музикантам-виконавцям, для яких творчість видатного українського митця була і є високим духовним орієнтиром.

Підсумовуючи результати конференції, присутні науковці і митці високо оцінили багаторічну плідну творчу діяльність Андрія Кушніренка, його вагомий внесок у розвиток української музичної культури Буковини й України, а також вшанували світлу пам’ять колег, які свого часу розпочинали з Андрієм Миколайовичем нелегку працю з розбудови кафедри музики в Чернівецькому університеті – Ірини Копей, Віктора Кострижа, Галини Мірошниченко, Тараса Стінкового, Рудольфа Старікова, Андрія Плішки, Віктора Рурака, Олександра Залуцького.

Науковий формат конференційних засідань згодом змінився бурхливою хвилею мистецького проекту «Буковинська весна», де свою високу майстерність продемонстрували хорові колективи кафедри музики, лауреати міжнародних конкурсів студентський хор «Резонанс» під орудою доцента кафедри Ольги Чурікової-Кушнір та жіночий хор «Anima», керівником якого є випускниця кафедри музики, відмінник освіти України Алла Зубчук.

Ваші зауваження, запитання та пропозиції: webmaster5у#™@фАchnu.edu.ua