58012, ”крањна,

—тор≥нки:
2019-04-05 14:57:47
—в€то науки ≥ мистецтва

4 кв≥тн€ на баз≥ кафедри музики факультету педагог≥ки, психолог≥њ та соц≥альноњ роботи в≥дбулас€ ƒруга ћ≥жнародна науково-практична конференц≥€ «—учасн≥ ор≥Їнтири мистецькоњ осв≥ти: традиц≥њ, досв≥д, ≥нновац≥њ». ÷ей науково-мистецький зах≥д був присв€чений пам’€т≥ засновника кафедри музики, народного артиста ”крањни, професора јндр≥€  ушн≥ренка.

” конференц≥њ вз€ли участь науковц≥ з ”крањни,  итаю, ѕольщ≥, –умун≥њ, ’орват≥њ. “ематика заходу охоплювала найр≥зноман≥тн≥шу проблематику, зокрема, актуальн≥ проблеми культури ≥ мистецтва; роль мистецтва й осв≥ти в ≥сторико-культурному розвитку Ѕуковини; питанн€ розвитку особистост≥ в систем≥ мистецькоњ осв≥ти; психолого-педагог≥чн≥ аспекти профес≥йноњ п≥дготовки майбутнього фах≥вц€ в систем≥ вищоњ осв≥ти; досв≥д використанн€ ≥нновац≥йних технолог≥й у практиц≥ викладанн€ мистецьких дисципл≥н.

Ќа пленарному зас≥данн≥ конференц≥њ з в≥тальним словом виступили голова оргком≥тету конференц≥њ, проректор з науково-педагог≥чноњ роботи з питань навчально-виховного процесу „ерн≥вецького нац≥онального ун≥верситету ≥мен≥ ёр≥€ ‘едьковича, доктор ≥сторичних наук, професор “амара ћарусик, а також заступник декана факультету педагог≥ки, психолог≥њ та соц≥альноњ роботи „ерн≥вецького нац≥онального ун≥верситету ≥мен≥ ёр≥€ ‘едьковича, доктор педагог≥чних наук, професор “ет€на ‘ед≥рчик, €к≥ наголосили на важливост≥ проведенн€ под≥бного заходу, його висок≥й духовно-просв≥тницьк≥й м≥с≥њ.

–озгорнутими ≥ зм≥стовними були виступи шанованих гостей конференц≥њ, багатор≥чних сцен≥чних побратим≥в јндр≥€  ушн≥ренка – художнього кер≥вника «аслуженого академ≥чного Ѕуковинського ансамблю п≥сн≥ ≥ танцю ≥мен≥ јндр≥€  ушн≥ренка, народного артиста ”крањни ярослава —олтиса та художнього кер≥вника „ерн≥вецькоњ обласноњ ф≥лармон≥њ ≥мен≥ ƒмитра √натюка, голови обласноњ орган≥зац≥њ ¬сеукрањнського товариства ≥мен≥ “араса Ўевченка "ѕросв≥та", заслуженого д≥€ча мистецтв ”крањни ќстапа —авчука. Ќадзвичайно теплими були спогади про творчу сп≥впрацю з јндр≥Їм  ушн≥ренком колишнього ректора „Ќ”, професора —тепана  остишина, а також автора сл≥в √≥мну „ерн≥вецького нац≥онального ун≥верситету, професора Ѕогдана ћельничука, €к≥ також були у числ≥ шанованих гостей заходу.

« усними допов≥д€ми, присв€ченими актуальним питанн€м сьогоденн€ мистецькоњ осв≥ти на пленарному зас≥данн≥ виступили науковц≥ кафедри музики факультету педагог≥ки, психолог≥њ та соц≥альноњ роботи „ерн≥вецького нац≥онального ун≥верситету ≥мен≥ ёр≥€ ‘едьковича: кандидат педагог≥чних наук, доцент ярина ¬ишп≥нська – «“удор ‘лондор у культурному житт≥ Ѕуковини (80-т≥ роки ’≤’ стол≥тт€)»; кандидат педагог≥чних наук, доцент «о€ —офрон≥й – «ћетодичний аспект хормейстерськоњ д≥€льност≥ професора ј.  ушн≥ренка»; народний артист ”крањни, доцент ≤ван ƒерда ««наченн€ почутт≥в у розвитку виконавського тембру сп≥вака». јктуальними ≥ зм≥стовними були також допов≥д≥ гостей конференц≥њ – асп≥рантки Ћуганського нац≥онального ун≥верситету ≥мен≥ “араса Ўевченка ¬алер≥њ ѕер’€н «—тановленн€ ≥ розвиток академ≥чного камерного хору «„ерн≥вц≥» в контекст≥ хоровоњ культури ”крањни», викладача-методиста в≥дд≥лу «“еор≥€ музики» ’мельницького музичного коледжу ≥м. ¬. ≤. «аремби (м. ’мельницький) “ет€ни ЅЇл€Ївоњ «≈мпат≥йна культура особистост≥, €к одна з пров≥дних умов мистецькоњ д≥€льност≥ та творчост≥» та студентки 4 курсу в≥дд≥лу «“еор≥€ музики» ’мельницького музичного коледжу ≥м. ¬. ≤. «аремби (м. ’мельницький) ¬≥тал≥ни ѕродан «ќсобливост≥ соц≥альноњ адаптац≥њ та профес≥йного самовизначенн€ митц≥в з вадами зору: јнатол≥й Ќ≥к≥форук».

яскравою мистецькою под≥Їю стала презентац≥€ книги спогад≥в про народного артиста ”крањни, професора јндр≥€  ушн≥ренка «ћитець ≥ час», €ку представила упор€дник виданн€ – старший викладач кафедри музикознавства та хорового мистецтва факультету культури ≥ мистецтв Ћьв≥вського нац≥онального ун≥верситету ≥мен≥ ≤вана ‘ранка (м. Ћьв≥в), донька митц€ ќльга  ушн≥ренко. ÷€ презентац≥€ була, по сут≥, захоплюючою розпов≥ддю про житт€ ≥ творч≥сть митц€ «з перших джерел», у ход≥ €коњ слухачам були представлен≥ ун≥кальн≥ ауд≥о, фото та в≥деоматер≥али. ƒонька јндр≥€  ушн≥ренка щиро под€кувала колегам з кафедри музики, €к≥ долучилис€ до сп≥льноњ прац≥ з п≥дготовки виданн€, €ке в майбутньому буде надзвичайно корисним музикознавц€м, педагогам ≥ музикантам-виконавц€м, дл€ €ких творч≥сть видатного украњнського митц€ була ≥ Ї високим духовним ор≥Їнтиром.

ѕ≥дсумовуючи результати конференц≥њ, присутн≥ науковц≥ ≥ митц≥ високо оц≥нили багатор≥чну пл≥дну творчу д≥€льн≥сть јндр≥€  ушн≥ренка, його вагомий внесок у розвиток украњнськоњ музичноњ культури Ѕуковини й ”крањни, а також вшанували св≥тлу пам’€ть колег, €к≥ свого часу розпочинали з јндр≥Їм ћиколайовичем нелегку працю з розбудови кафедри музики в „ерн≥вецькому ун≥верситет≥ – ≤рини  опей, ¬≥ктора  острижа, √алини ћ≥рошниченко, “араса —т≥нкового, –удольфа —тар≥кова, јндр≥€ ѕл≥шки, ¬≥ктора –урака, ќлександра «алуцького.

Ќауковий формат конференц≥йних зас≥дань згодом зм≥нивс€ бурхливою хвилею мистецького проекту «Ѕуковинська весна», де свою високу майстерн≥сть продемонстрували хоров≥ колективи кафедри музики, лауреати м≥жнародних конкурс≥в студентський хор «–езонанс» п≥д орудою доцента кафедри ќльги „ур≥ковоњ- ушн≥р та ж≥ночий хор «Anima», кер≥вником €кого Ї випускниц€ кафедри музики, в≥дм≥нник осв≥ти ”крањни јлла «убчук.

Ќазад
—тор≥нки:
Ќовини
© 1999- „ерн≥вецький нац≥ональний ун≥верситет ≥м. ё. ‘едьковича.
¬аш≥ зауваженн€, запитанн€ та пропозиц≥њ: webmasterD8ўШ@см!їchnu.edu.ua
Powered by Nova, ѕрограмуванн€:  рамар ј.¬., ƒизайн: јнтонюк ј.ћ.

¬√ќ–”