ел. пошта: rectorэ­®@ьMSEchnu.edu.ua

ел. пошта: admissionэ­®@ьMSEchnu.edu.ua

06-12-2019

2019-04-05 15:50:27
У ЧНУ відбулася ІІ Міжнародна науково-практична конференція «ФІЗИЧНА КУЛЬТУРА І СПОРТ: досвід та перспективи»

4-5 квітня у Чернівецькому національному університеті імені Юрія Федьковича відбулася ІІ Міжнародна науково-практична конференція «ФІЗИЧНА КУЛЬТУРА І СПОРТ: ДОСВІД ТА ПЕРСПЕКТИВИ».

Конференція була організована та проведена факультетом фізичної культури та здоров’я людини ЧНУ, зокрема кафедрою теорії та методики фізичного виховання і спорту, під патронатом ЮНЕСКО. Співорганізаторами конференції виступили Національна комісія України у справах ЮНЕСКО, Чернівецька міська рада.

У конференції взяли участь понад 250 науковців із 12 країн-учасниць, а саме: США, Молдова, Іспанія, Ізраїль, Румунія, Болгарія, Німеччина, Італія, Індія, Ірландія, Грузія та Україна. Понад 40 науковців, докторів наук, професорів, доцентів брали участь у пленарному та секційних засіданнях.

На пленарному та секційних засіданнях виступили представники університетів і наукових установ: Чернівецького національного університету імені Юрія Федьковича (Україна), Вінницького державного педагогічного університету імені Михайла Коцюбинськогo (Україна), Львівського державного університету фізичної культури імені Івана Боберського (Україна), Національного університету фізичного виховання і спорту України (Україна), Київського національного економічного університету імені Вадима Гетьмана (Україна), Київського національного торговельно-економічного університету (Україна), Придніпровської державної академії фізичної культури і спорту (Україна), Східноєвропейського національного університету імені Лесі Українки (Україна), ДВНЗ «Прикарпатський національний університет ім. В. Стефаника» (Україна), Кам’янець-Подільського національного університету імені Івана Огієнка (Україна),  ДВНЗ «Ужгородський національний університет» (Україна), Міжнародної академії біоенерготехнологій (Україна), Дніпровського державного технічного університету (Україна), Приватного вищого навчального закладу «Міжнародний економіко-гуманітарний університет імені академіка Степана Дем’янчука» (Україна), Ясського університету імені Іоана Кузи (Румунія), Сучавського університет «Штефан чел Маре» (Румунія).

Напрямки роботи конференції охопили актуальні питання олімпійського та професійного спорту, олімпійської освіти; інноваційних технологій у фізичній культурі і спорті; з фізичного виховання різних груп населення; сучасних підходів до організації та змісту навчально-виховного процесу майбутніх фахівців з фізичної культури, спорту та фізичної терапії, ерготерапії; психологічних та історичних аспектів фізичної культури і спорту; науково-методичних основ здоров’я людини, рекреації та фітнесу; сучасного стану фізичної терапії: участь і місце фізичного терапевта та ерготерапевта у комплексному наданні медичних послуг; теоретичної та практичної підготовки фахівців з фізичної терапії, ерготерапії; з проблем формування здорового способу життя та безпеки життєдіяльності, міжнародних аспектів безпеки життєдіяльності та обороноздатності.

З вітальним словом виступили в. о. ректора Чернівецького національного університету імені Юрія Федьковича, професор Ангельський О. В. , проректор з науково-педагогічної роботи з питань навчально-виховного процесу Чернівецького національного університету імені Юрія Федьковича, член Національної комісії України у справах ЮНЕСКО Міністерства закордонних справ України, професор Марусик Т. В.; декан факультету фізичної культури та здоров’я людини Чернівецького національного університету імені Юрія Федьковича, доцент Зорій Я. Б.; завідувач кафедри теорії та методики фізичного виховання і спорту Чернівецького національного університету імені Юрія Федьковича, доцент Наконечний І.Ю.; секретар Чернівецької міської ради Продан В. С.

У рамках Конференції пройшов майстер-клас проф. Костюкевича В.М. «Структура і зміст підготовки до захисту кваліфікаційних робіт освітнього ступеня “Магістр”».

На конференції панувала дружня атмосфера, яка сприяла обміну науковими досягненнями, ознайомленню з актуальними напрямами наукових досліджень у сфері фізичної культури і спорту, встановленню творчих контактів між науковцями різних країн.

Під час конференції учасники відвідали екскурсію Резиденцією митрополитів Буковини і Далмації, центральною частиною міста Чернівці, до історико-архітектурної пам’ятки «Хотинська фортеця». Також взяли участь у рекреаційних заходах у туристично-розважальному та гірськолижному комплексі «Сонячна долина».

У результаті учасники ІІ Міжнародної науково-практичної конференції відзначили: актуальність, ґрунтовність, наукове та практичне значення доповідей учасників конференції щодо формування конкурентоспроможності фахівців в умовах інтеграції, а також належну їх якість й глибину досліджень; важливість міжнародного співробітництва в освітній галузі, обміну науковими дослідженнями та шляхів їх упровадження в навчально-виховний процес; значний інтерес до проблематики заходу з боку закладів освіти та академічних установ, високий рівень наукової новизни та практичної значущості досліджень, які представлені в доповідях учасників.

Ваші зауваження, запитання та пропозиції: webmasterэ­®@ьMSEchnu.edu.ua