ел. пошта: rector‘рюЌП@@Зрchnu.edu.ua

ел. пошта: admission‘рюЌП@@Зрchnu.edu.ua

06-12-2019

2019-04-04 10:22:28
Бджоли у фокусі стейкхолдерів різних рівнів

Чому пасічникам і виробникам сільгосппродукції життєво необхідно об’єднуватись, обговорювали за круглим столом під назвою «Взаємодія агровиробників та пасічників. Як упередити отруєння бджіл», що відбувся 28 березня у прес-центрі «Українські новини» у м. Київ.

Серед учасників Ольга Трофімцева, в.о. Міністра аграрної політики та продовольства України; Володимир Лапа, голова Держпродспоживслужби; Володимир Стретович, президент Спілки пасічників України; Євген Руденко, доктор ветеринарних наук, директор Інституту тваринництва НААН; Марія Федоряк, доктор біологічних наук, в.о. завідувача кафедри екології та біомоніторингу Чернівецького національного університету імені Юрія Федьковича, Олег Ряжських, віце-президент «Гранд Експерт» та інші.

Під час роботи круглого столу:

- окреслено основні напрямки державної підтримки бджільництва;

- визначено превентивні заходи для запобігання отруєнню бджіл;

- обговорено важливість належної практики бджільництва й об’єднання зусиль аграріїв і пасічників задля безпечного та ефективного бджільництва.

Марія Федоряк, національний координатор міжнародного моніторингу втрат бджолиних колоній під егідою COLOSS, оприлюднила результати п’ятирічного моніторингу в Україні та розповіла про дослідження впливу запилення на деякі показники врожайності соняшнику олійного.

Лейтмотивом зустрічі стала недооцінена роль бджільництва у сільськогосподарському виробництві України. Спільна робота бджолярів і аграріїв дає реальний результат у вигляді збільшення врожаю. Особливо актуальна допомога пасічників для запилення насіннєвих посівів та ділянок гібридизації. При цьому основна перепона – відсутність надійної і постійної комунікації між бджолярами та фермерами. Водночас, нині в Україні напрацьовується досвід успішного співробітництва агровиробників і пасічників, про що розповіли представники компанії Goodvalley і Агрохолдингу Мрія.

Ваші зауваження, запитання та пропозиції: webmaster‘рюЌП@@Зрchnu.edu.ua