ел. пошта: rectorр-Њ@Ґ||chnu.edu.ua

06-12-2019

2019-03-28 10:38:51
Оголошення!

Запрошуємо усіх зацікавлених у понеділок, 1 квітня, о 16:00 на публічну лекцію Віталія Черноіваненка на тему: «Академічна юдаїка в Україні, або навіщо українцям вивчати євреїв»  у конференц-залі Центру Gedankendach (вул. Коцюбинського, 2,  корпус  5, ауд.149)

А наступного дня - у вівторок, 2 квітня, о 15:00 на факультеті історії, політології та міжнародних відносин (корпус №14, вул. Кафедральна, 2; 18 аудиторія) відбудеться публічна дискусія на тему: «Історик і європейські трагедії XX століття: як промовляти до різних аудиторій?» з нагоди виходу другого видання книги Тімоті Снайдера «Криваві землі: Європа між Гітлером і Сталіним».

Організатори: Центр юдаїки Чернівецького національного університету імені Юрія Федьковича; Видавництво «Laurus»; Українська асоціація юдаїки

Учасники:

Олег Суровцев, кандидат історичних наук, доцент кафедри історії України і голова Центру юдаїки ЧНУ імені Юрія Федьковича

Наталія Нечаєва-Юрійчук, кандидатка історичних наук, доцентка кафедри політології та державного управління ЧНУ імені Юрія Федьковича

Віталій Черноіваненко, кандидат історичних наук, доцент кафедри історії НУ «Києво-Могилянська академія», президент Української асоціації юдаїки

Модераторка:

Галина Любчич, виконавча директорка видавництва «Laurus»

Історик і європейські трагедії XX століття: як промовляти до різних аудиторій?

У середині ХХ століття Європа стала ареною зіткнення нацистської Німеччини і сталінського СРСР. Професор Єльського університету Тімоті Снайдер розглядає геноцид євреїв на зайнятих Німеччиною територіях, акти масового насильства у СРСР (штучний голод в Україні й інших республіках СРСР, депортації кримських татар, чеченців та інших народів), а також антисемітську кампанію в післявоєнному Радянському Союзі як узаємопов’язані процеси, які перетворили половину Європи на простір страждань. Ці питання вже багато років викликають гострі суперечки серед дослідників. Це стає особливо помітним у роковини масових убивств, коли подібні дискусії актуалізуються у ЗМІ. Учасники заходу обговорять можливості виваженого висвітлення розглянутих Снайдером питань у медіа та вплив його книжки «Криваві землі» на дискусії щодо цих тем.

Ваші зауваження, запитання та пропозиції: webmasterр-Њ@Ґ||chnu.edu.ua