ел. пошта: rectorpйДx@dH$chnu.edu.ua

ел. пошта: admissionpйДx@dH$chnu.edu.ua

17-09-2019

2019-03-25 14:40:27
Співпраця юридичного факультету університету та юридичних факультетів університетів Німеччини і Австрії урізноманітнюється та поглиблюється

Зокрема, 22-23 березня на факультеті стартувала сертифікатна програма «Європейське право» для студентів Чернівецького національного університету імені Юрія Федьковича та практичних працівників правових інститутів Чернівців. Навіть авторитетні й титуловані судді міста зацікавилися нею. Першу сесію програми відкрив інтерактивною лекцією «Верховенство права: методологія застосування» декан факультету професор Петро Пацурківський. Професор юридичного факультету Університету прикладних наук м. Трір (ФРН) Майкл Хакенберг прочитав лекцію «Вступ до європейського права». 23.03.19 р. ним же була презентована слухачам школи (біля 40 осіб) інтерактивна лекція «Формування Європейського Союзу». Завершив лекційну частину першої сесії сертифікатної програми завідувач кафедри Європейського права та порівняльного правознавства факультету професор Сергій Меленко темою «Європейський суд з прав людини».

Попереду слухачів сертифікатної програми чекає ще три таких же лекційних сесії та індивідуальна робота з професорсько-викладацьким складом, а також значна самостійна робота з вивчення першоджерел. У рамках цієї сертифікатної програми велика увага приділена поглибленому вивченню її слухачами фахової іноземної мови.

Організаторами сертифікатної програми з боку наших європейських партнерів виступили Вісбаденський інститут права та економіки (ФРН), юридичний факультет Університету прикладних наук м.Трір (ФРН), юридичний факультет Університету м. Грац (Австрія), Центр східно-європейського права Університету м. Грац (Австрія). Активно долучилася до організації цієї сертифікатної програми Німецько-українська спілка юристів.

З українського боку співорганізаторами сертифікатної програми «Європейське право» є: кафедра процесуального права (завкафедри д.ю.н., доц. Оксана Щербанюк) в особі в особі Центру німецького права кафедри; кафедра публічного права (завкафедри д.ю.н., доц. Руслана Гаврилюк), кафедра Європейського права та порівняльного правознавства (завкафедри професор Сергій Меленко) та ГО «Центр правових ініціатив».

Ірина Бутирська,
к.ю.н., асистент, керівник (на громадських засадах)
Центру німецького права кафедри процесуального права
юридичного факультету Чернівецького національного університету