ел. пошта: rectorѕ{С@™&}L chnu.edu.ua

11-12-2019

2019-03-20 13:23:34
Четверта зустріч у Червоній залі із новим Лауреатом Йоганессом Ремі

Сьогодні, 20 березня, щойно у Червоній залі Чернівецького національного університету імені Юрія Федьковича відбулася зустріч викладачів і студентів філологічного та факультету історії, політології та міжнародних відносин із відомим у наукових колах професором Гельсінського університету Йоганессом Ремі.

Європейське дійство відкрив декан філологічного факультету, професор і письменник Борис Бунчук, котрий представив аудиторії  нового Лауреата Міжнародної премії Івана Франка, а також директора Міжнародного фонду імені І.Франка Ігора Куруса, завідувача кафедри української літератури філфаку, письменника Володимира Антофійчука і декана факультету історії, політології та міжнародних відносин Олександра Добржанського.

Гість, фін за походженням, виступив із лекцією на тему: «Брати чи вороги: Український національний рух та Росія з 1840-х до 1870-х років».

Насамперед треба зазначити, що пан Йоганнес вільно розмовляє українською. Особливо відчутним був наголос мовця на конкретних етапах його досліджуваної теми. Не менш важливим є й оцінка, яку він дає подіям  майже двохсотлітньої давності.

Переважно акцентував увагу на неперехідних цінностях української літератури та історії у загальному світовому контексті, зокрема раніше малодоступних фондів України та Росії. І тільки з цих позицій як знаний фахівець може професійно трактувати події давнини через призму  сприйняття небайдужим дослідником із відповідними висновками.

Професор Йоганнес Ремі часто вживав у лекції словосполучення «По-перше, по-друге, по-третє», що промовисто свідчить про глибинне знання матеріалу і відповідної фактичної бази.

Гість  Чернівецького національного університету імені Юрія Федьковича, ніби підбиваючи підсумки своєї праці над книгою «Брати чи вороги: Український національний рух та Росія з 1840-х до 1870-х років», вивів ту формулу, якою для нашої Вітчизни є  найавгустійший місяць року – серпень 1991-го. Тобто, день Незалежності України.

Також новий лауреат Міжнародної премії Івана Франка 2018-го року у номінації «За вагомі досягнення у галузі соціально-гуманітарних наук» відповів на запитання аудиторії.

Довідково

Міжнародну премію імені Івана Франка започаткував Міжнародний фонд Івана Франка в 2015 році. Щорічна премія є почесним визнанням наукових відкриттів, вагомих здобутків і значних заслуг науковців світу в галузі україністики та соціально-гуманітарних наук.

Ініціатором створення фонду став онук Івана Франка - Роланд Франко. Міжнародна премія вручається  щорічно у день народження Івана Франка - 27 серпня. Лауреати премії нагороджуються грошовою винагородою та золотим знаком лауреата.

Журі міжнародної премії імені Івана Франка 22 червня на засіданні в Інституті славістики Віденського університету (Австрія) визначило лауреатів 2018 року.

У 2018 році до складу міжнародного журі Премії увійшло 12 вчених з університетів України, Австрії, Італії, Словаччини та Польщі.

Ваші зауваження, запитання та пропозиції: webmasterѕ{С@™&}L chnu.edu.ua