ел. пошта: rector†FВК@’Zchnu.edu.ua

19-09-2019

2019-03-12 16:50:10
Барбора Маронкова відвідала Чернівецький національний університет

Сьогодні, 12 березня, директор Центру інформації та документації НАТО пані Барбора Маронкова відвідала Чернівецький національний університет імені Юрія Федьковича.

Пані Маронкову зустріли: в.о. ректора Олег Ангельський, проректор з наукової роботи та міжнародних зв'язків Петро Фочук, проректор  з науково-педагогічної роботи з питань навчально-виховного процесу Тамара Марусик, начальник відділу міжнародних зв’язків Сергій Луканюк.

На зустрічі Барбора Маронкова розповіла про цілі, програми та інструменти НАТО у напрямку розвитку науки, за допомогою яких можна поглиблювати співпрацю з партнерами, зокрема на базі Чернівецького національного університету імені Юрія Федьковича: програма «Наука заради миру і безпеки», публічна дипломатія, двостороння співпраця з країнами, які не є членами НАТО тощо.

Олег Ангельський зазначив, що Україна обрала шлях до НАТО, тому важливо розвивати даний вектор співпраці і запрошувати представників НАТО та експертів до університету з лекціями про дану організацію.

Тамара Марусик підняла питання стосовно проведення осінньої академії НАТО на базі Чернівецького національного університету. .....Така ідея виникла нещодавно і наразі погоджується з місцевою владою.

Поважна гостя звернула неабияку увагу на співпрацю Чернівецького національного університету з румунськими вишами, зокрема у контексті транскордонного співробітництва.

Сергій Луканюк розповів про досягнуті успіхи: 19 підписаних угод з університетами Румунії, Центр румунських студій на базі факультету історії, політології і міжнародних відносин, кафедра румунської філології, лекторат з вивчення румунської мови тощо.

Згодом Борбора Маронкова провела відкриту лекцію для студентів Чернівецького національного університету.

Довідково. Центр інформації та документації НАТО (ЦІДН) відкрився у Києві у 1997 році з метою поліпшення інформованості про НАТО та взаєморозуміння між Україною та НАТО. Центр надає інформацію, сприяє проведенню досліджень, а також фінансує здійснення проектів громадянами України та організаціями за темами, пов’язаними з діяльністю НАТО. Через ЦІДН Ви можете отримати доступ до документів та публікацій НАТО.

Ваші зауваження, запитання та пропозиції: webmaster†FВК@’Zchnu.edu.ua