ћ≥жнародний вокально-хоровий конкурс-фестиваль Ђ’ай п≥сн€ скликаЇ друз≥вї

58012, ”крањна,
м. „ерн≥вц≥, вул.  оцюбинського 2

ѕриймальн€ ректора:
ел. пошта: rector-К=H@Шbz ъchnu.edu.ua

«агальний в≥дд≥л:
ел. пошта: office-К=H@Шbz ъchnu.edu.ua

ѕриймальна ком≥с≥€:
ел. пошта: admission-К=H@Шbz ъchnu.edu.ua

ќновлено
08-02-2020

јрх≥в новин

—тор≥нки:
2019-03-12 16:46:57
ќбговорили ≥сторичн≥ витоки та сучасний стан украњнсько-румунських в≥дносин

8-9 березн€ у румунському м≥ст≥ —ату ћаре в≥дбувс€ IX ћ≥жнародний симпоз≥ум «–умунсько-украњнськ≥ в≥дносини. ≤стор≥€ та сучасн≥сть», у €кому вз€ла участь делегац≥€ науковц≥в „ерн≥вецького нац≥онального ун≥верситету ≥мен≥ ёр≥€ ‘едьковича у склад≥ декана факультету ≥стор≥њ, пол≥толог≥њ та м≥жнародних в≥дносин, професора ќлександра ƒобржанського, доцента кафедри ≥стор≥њ ”крањни “аде€ яценюка, доцента кафедри пол≥толог≥њ та державного управл≥нн€ Ќатал≥њ ЌечаЇвањ-ёр≥йчук, зав≥дувача кафедри украњнськоњ л≥тератури, професора ¬олодимира јнтоф≥йчука, доцента кафедри сучасноњ украњнськоњ мови јлли јнтоф≥йчук.

”часник≥в симпоз≥уму прив≥тали ћикола-ћирослав ѕетрецький, депутат –умунського парламенту, √олова —оюзу украњнц≥в –умун≥њ, ќлександр Ѕаньков, посол ”крањни в –умун≥њ, ƒар≥ус ‘≥л≥п, префект пов≥ту —ату ћаре, в.о.голови „ерн≥вецькоњ ќƒј ћихайло ѕавлюк та ≥нш≥ високоповажн≥ учасники заходу.

ѕ≥д час пленарного зас≥данн€ обговорювалис€ питанн€ румунсько-украњнських в≥дносин на сучасному етап≥, особливост≥ становища нац≥ональних меншин у –умун≥њ та ”крањн≥, вплив г≥бридноњ в≥йни –ос≥њ проти ”крањни на румунсько-украњнськ≥ в≥дносини. —екц≥йна робота була орган≥зована за трьома напр€мами: «јрхеолог≥€. ƒжерелознавство. ≤стор≥€», «ѕол≥толог≥€. ≈тнолог≥€. ƒержавне управл≥нн€» та «ћовознавство. Ћ≥тературознавство. ќсв≥та ≥ мистецтво». –обота кожноњ секц≥њ була сповнена €к презентац≥й р≥зноман≥тних аспект≥в украњнсько-румунських взаЇмин, так ≥ дискус≥й, обговорень та полем≥ки.

9 березн€ науковц≥ нашого ун≥верситету вз€ли участь у ƒн€х “араса Ўевченка, що орган≥зував —оюз украњнц≥в –умун≥њ у —ату ћаре. ѕ≥д час заходу були заслухан≥ виступи, присв€чен≥ життю та творчост≥ ¬еликого  орбзар€, пролунав його ««апов≥т» румунською та украњнською мовами. ѕ≥сл€ покладанн€ кв≥т≥в в≥дбувс€ урочистий концерт, присв€чений знаменному дню в ≥стор≥њ та сучасност≥ ”крањни.

Ќазад
—тор≥нки:
Ќовини
© 1999- „ерн≥вецький нац≥ональний ун≥верситет ≥м. ё. ‘едьковича.
¬аш≥ зауваженн€, запитанн€ та пропозиц≥њ: webmaster-К=H@Шbz ъchnu.edu.ua
Powered by Nova, ѕрограмуванн€:  рамар ј.¬., ƒизайн: јнтонюк ј.ћ.

¬√ќ–”