ел. пошта: rectorQ%RМ:@%]Ћchnu.edu.ua

ел. пошта: admissionQ%RМ:@%]Ћchnu.edu.ua

11-12-2019

2019-03-07 12:14:03
Малевич: повернення в українську культуру

Сьогодні, 7 березня, 66 аудиторія філологічного факультету була переповнена студентами та викладачами.  Їхня цікавість була прикута до документального фільму, присвяченого 140-ій річниці від дня народження видатного уродженця України, всесвітньо відомого художника Казимира Малевича. Розповісти про повнометражну картину на зустріч з молоддю приїхали відомий український продюсер Олег Щербина, знаний кінокритик і журналіст Ярослав Підгора-Гвяздовський, голова Ради буковинської кінокомісії Владислав Севрюков.

«За визначенням багатьох спеціалістів Малевич є одним з десяти найбільш важливих художників сучасності, чия творчість початку XX сторіччя визначила розвиток мистецтва на десятки років наперед», - звернувся до присутніх пан Владислав.

Продюсер Олег Щербина зауважив, що «стрічка концентрує увагу глядача на українській частині його творчості, до цього мало вивченій. І головна мета творців полягала саме у показі та дослідженні українського походження художника.

«Малевич знайшов такі форми живопису, які перевернули традиційні сприйняття  реальності. Його форми, кольорові поєднання актуальні сьогодні і на багато років наперед», - відзначив продюсер.

«Малевич» створювався у міжнародній копродукції між українською компанією Fresh Production Group (продюсери Олег Щербина, Юлія Чернявська, Євген та Ольга Захарови) та італійською Pilgrim Film (продюсери Андреа Маньяні, Джанпаоло Сміралья, Стефано Бассо і Кіара Барбо), і за фінансової підтримки Державного агентства України з питань кіно та Міністерства культури Італії.

Творці фільму наголошують, що хочуть бачити на перегляді фільму більше молоді. Саме тому показу передують подібні зустрічі.

Вже з наступного тижня фільм буде у прокаті кінотеатру «Чернівці».

Ваші зауваження, запитання та пропозиції: webmasterQ%RМ:@%]Ћchnu.edu.ua