ел. пошта: rector­]Є@ъґЬ}chnu.edu.ua

ел. пошта: admission­]Є@ъґЬ}chnu.edu.ua

06-12-2019

2019-02-27 14:00:23
«Пам'яті Героїв Небесної Сотні»

26 лютого у Мармуровій залі Чернівецького   національного університету імені Юрія Федьковича Центр культури та   дозвілля (у складі вокальної студії «Роси», театр-студії «Маска»,  танцювального ансамблю «Стожари» та учасників оркестру «Барви Карпат») провів  патріотично-виховний захід «Пам'яті Героїв Небесної Сотні».

«Сьогодні, ми зібралися тут, щоб у глибокій скорботі низько схилити голови перед пам’яттю Героїв Небесної Сотні, які боролися за честь, правду, гідність і віддали своє життя за Україну. Вшанування їхньої пам’яті – це не просто наш святий обов’язок, це прояв нашої шани й гордості за справжніх Героїв, Героїв Революції Гідності», - такими словами розпочався концерт-реквієм.

Студенти правдиво відтворили події осені 2013-го - зими 2014-го рр. і на прикладі звичайної української сім’ї показали трагедію, яка склалася на той час в українському суспільстві. Коли один син – військовий-«беркутівець», а інший – іде захищати країну від зловісного режиму на Майдані. Двоє братів знаходяться  по різні сторони барикад… І лише материнська любов та патріотичне виховання рятують братів від страшного злочину - братовбивства! Однак, нажаль, не кожна історія тоді мала щасливий кінець… Не кожна мати дочекалася із Майдану сина, чоловіка, коханого….

Ведучі заходу зауважили: «З 18 по 21 лютого на вулицях Києва загинуло 84 особи. Пізніше стане відомо про загибель 107-ми активістів за весь час Майдану… 107 життів справжніх Героїв забрав кривавий режим…  Вони назавжди стали нашими янголами – Небесною сотнею!

Шини, намети, барикади, бруківка, бутилки з «коктейлями Молотова», відеосюжети зі страшними кадрами та безперервними звуками пострілів, -  усе це створило перед присутніми у залі глядачами справжню атмосферу, яка панувала на головному Майдані країни 5 років тому…. А вигуки студентів:  «Україна – це Європа!!! Разом ми сила! Любимо Україну! За нами майбутнє! Разом і до кінця! Слава Україні! Героям Слава!»,- лише підсилювали призабуті емоції.

«Вся атака припадала на 6:00 ранку. Палили шини. Був дуже сильний дим… Ще гірше, ніж на Грушевського. Не видно було взагалі нічого. Було важче, бо військові діяли дуже хитро. Вони ставали один за одним, тобто робили вигляд, що за щитом одна людина. І в диму ти не помічав, що там замість одного військового  –   двоє. Відкриваються щити і вибігає беркут з автоматом і стріляє по всіх…По суті «ВВ-ки» робили ніби коридор, в той час як «Беркут» стріляв, потім так само назад ховались за щитами і перед тим, як сховатись кидали гранати...Дим… Зброя…. Втомлені хлопці… «ВВ-ки» та «Беркут» зі зброєю та «гранатами»... Це було справжнє пекло в центрі країни», - розповідає пристунім і, ніби пригадує один із найстрашніших днів лютого 2014-го студент-учасник заходу…

«Події 18-20 лютого 2014 року стали справжньою національною трагедією. У мирний час в центрі Європи під прицільним вогнем було вбито десятки громадян України, а Будинок профспілок – спалено вогнем. І це стало переломним моментом тогочасного режиму.

Революція Гідності – так назвуть згодом Євромайдан – об’єднала весь український народ навколо високої мети – відстоювання незалежності України, її розвитку в європейському співтоваристві, захисту демократичних цінностей, прав та свобод людини і громадянина, досягнення гідного рівня життя й праці», - підсумував організатор заходу, завідувач Центру культури і дозвілля Дмитро Павлюк.

Наприкінці заходу, усі присутні (приємно, що більшість із них- молодь, студенти нашого університету), вшанували пам'ять загиблих на Майдані та захисників України під час війни на Сході хвилиною мовчання.

Ваші зауваження, запитання та пропозиції: webmaster­]Є@ъґЬ}chnu.edu.ua