ел. пошта: rectorV†D$@хHchnu.edu.ua

13-12-2019

2019-02-25 15:02:59
XXІV засідання Національної комісії України у справах ЮНЕСКО

21 лютого в Міністерстві закордонних справ України відбулося XXІV засідання Національної комісії України у справах ЮНЕСКО, учасники якого підвели підсумки роботи Комісії у 2018 році і окреслили основні напрями її діяльності на поточний рік.

У засіданні взяла участь член Національної комісії України у справах ЮНЕСКО, проректор Чернівецького національного університету імені Юрія Федьковича, професор Тамара Марусик.

Керівники секторів прозвітували про свою роботу, зокрема, у плані виконання рішень з приводу підготовки документації на включення до Попереднього списку ЮНЕСКО Білгород-Дністровської (Акерманської) фортеці, обмеження історичного ареалу центру Одеси на предмет номінування, стану виконання 41 і 42 сесій Комітету Всесвітньої спадщини ЮНЕСКО стосовно  модифікації буферної зони об’єкта Всесвітньої спадщини «Київ: Собор Святої Софії та прилеглі монастирські споруди, Києво-Печерська Лавра».

Під час засідання був затверджений план роботи Національної комісії України у справах ЮНЕСКО  на 2019 році, де передбачені  різноманітні  заходи за напрямами діяльності  Нацкомісії.  Окреме питання стосувалося надання патронату Національної комісії України у справах ЮНЕСКО низці заходів, зокрема щодо нашого університету: Другій Міжнародній науково-практичній конференції «Фізична культура і спорт: досвід та перспективи» (4-5 квітня 2019 р.)  у рамках відзначення  Міжнародного Дня Спорту заради Розвитку та Миру, затвердженого  резолюцією Генеральної Асамблеї ООН та Х ювілейному  Міжнародному  вокально-хоровому конкурсу-фестивалю  «Хай пісня скликає друзів», започаткованому минулого року у рамках культурно-мистецького проекту «Схід+Захід=Мир» (14-18 травня  2019 р.).

У ході обговорення питання «Різне» висловлено низку слушних пропозицій. Приємно, що  одноголосно підтримано звернення Тамари Марусик до членів Нацкомісії щодо необхідності підвищення іміджевої складової України на борту літаків МАУ (на далекі відстані). Йдеться про включення до рубрики «Визначні місця України» інформації (незрозуміло чому така досі відсутня)  про об’єкти Всесвітньої спадщини ЮНЕСКО, зокрема, Резиденцію митрополитів Буковини і Далмації;  Херсонес Таврійський та його хору (українські об’єкти); дерев’яні церкви Карпатського регіону та Букові праліси Карпат (транскордонні номінації).

Ваші зауваження, запитання та пропозиції: webmasterV†D$@хHchnu.edu.ua