ел. пошта: rector)ґџ@ORchnu.edu.ua

11-12-2019

2019-02-19 15:46:03
У Чернівецькому національному університеті вшанували Героїв Небесної Сотні

Сьогодні, 19 лютого, у церкві Трьох Святителів Чернівецького національного університету імені Юрія Федьковича на знак вшанування подвигу учасників Революції гідності та пам’яті про Героїв Небесної Сотні відбулася заупокійна панахида.

У цей скорботний день до храму прийшли студенти, викладачі та співробітники університету, аби запалити свічу пам’яті та молитвою вшанувати тих, хто жертовно поліг від куль зловорожих снайперів на головному Майдані України у лютому 2014 року.

Ось уже 5-ий рік поспіль у цей день ми  згадуємо тих, хто віддав своє життя за незалежну, Соборну Україну, за її світле, а головне – вільне майбутнє.  Тоді розстрільні групи брали на приціл патріотів, які багатотисячним гуртом вийшли на Майдан супроти режиму, що не міг повірити у такі стійкі і міцні лави людей, котрі згуртувалися заради загальнонаціональної мети. Небесна Сотня у центрі Європи змінила хід нашої історії. Саме тоді шальки терезів схилилися у бік європейських стандартів та цінностей.

Такої високої ціни за  демократичні перетворення і свободу у ХХІ столітті не заплатив жоден народ у Європі. Розрахунок був один: після десятка-другого народ кинеться урозтіч. Проте цього не сталося. Навіть тоді, коли цифра сягала майже ста чоловік.

Настоятель храму Трьох святителів, завідувач Богословського відділення філософсько-теологічного факультету, отець, протоієрей Микола Щербань зауважив:

«Нині святкуємо сумний ювілей.  Народна мудрість говорить, що правдиві, істинні цінності – не лише ті, за які  варто жити.  А передусім ті, за які не страшно померти.

Нині як тоді, 5 років тому, лунає «Вічна пам'ять»…. Нині, як тоді,  на початку протистояння на Майдані,  дзвони Михайлівського собору закликають до молитви і допомоги.  Можливо, тоді ці дзвони пробудили в українцях такі величні поняття, як «любов до Батьківщини», «патріотизм», «рідна земля», «мова», «культура», «історія»… А в загальному, це все можна назвати одним  глибоким словом – Гідність!».

Це був надзвичайно важкий іспит для України.  Але ми вистояли і  продемонстрували усьому світові свою європейськість та неймовірне прагнення до свободи. І сьогодні наше завдання - пам’ятати своїх героїв та їхній подвиг, залишатись відданими цінностям та ідеалам Майдану . Адже Небесна сотня довела усьому світові, що Україна – це територія гідності й свободи.

Хай пам’ять всіх невинно убитих згуртує нас, живих, дасть нам силу та волю, мудрість і наснагу для зміцнення власної держави на власній землі…

Ваші зауваження, запитання та пропозиції: webmaster)ґџ@ORchnu.edu.ua