ел. пошта: rector6 И@¦’‘@јchnu.edu.ua

ел. пошта: admission6 И@¦’‘@јchnu.edu.ua

13-12-2019

2019-02-18 15:20:48
Кафедра журналістики розпочала роботу в проекті ЕРАЗМУС+

Упродовж 30 січня – 6 лютого викладачі кафедри журналістики Любов Василик та Роман Пазюк взяли участь у Міжнародній конференції в Університеті Bath Spa (Великобританія). Конференція відбулася в рамках міжнародного проекту за програмою Європейського союзу Еразмус+ КА 2 (секція: Capacity Building in Higher Education – Розвиток потенціалу у вищій освіті) DESTIN – «Journalism Education for Democracy in Ukraine: Developing Standards, Integrity and Professionalism – Журналістська освіта задля демократії в Україні: розробка стандартів, доброчесність та професіоналізм».

Метою конференції стало обговорення викликів, які стоять перед сучасною журналістикою, змін у вузівській підготовці фахівців та визначення етапів виконання проекту. У роботі конференції взяли участь представники 20 європейських установ, з-поміж яких 10 українських університетів, урядові й неурядові організації України, а також університети й неурядові організації з Австрії, Великої Британії, Ірландії, Нідерландів, Польщі, Швеції.

Асистент кафедри Роман Пазюк презентував розроблений сайт проекту та обговорив можливості інформаційної підтримки DESTIN. Завідувачка кафедри Любов Василик висловила пропозиції, як можна удосконалити навчальні плани і програми з журналістики в Україні (бакалаврат та магістратура). Керівник міжнародного відділу ЧНУ Сергій Луканюк долучився до організаційних аспектів виконання проекту.

Загалом перед учасниками проекту стоїть завдання наблизити журналістську освіту до стандартів ЄС, покращити працевлаштування випускників, вдосконалити міжнародну мобільність та поширити медіаграмотність у суспільстві. Важливо, що результати проекту будуть оцінювати не лише викладачі, а й роботодавці та Українська асоціація студентів (УАС).

Проект триватиме три роки, його загальний бюджет складає 798 тисяч 470 євро. Бюджет ЧНУ – 55 тисяч євро. За ці кошти буде модернізовано матеріально-технічну базу кафедри журналістики.

Міжнародними партнерами кафедри є Університет Bath Spa (Велика Британія), Університет Адама Міцкевича (Польща), Інститут мистецтва, дизайну та технологій (Ірландія), Ліннеуський університет (Швеція), Всесвітня університетська служба (Австрія), Журналістська мережа етики (Великобританія) та Європейська асоціація підготовки журналістів (Нідерланди).

Ваші зауваження, запитання та пропозиції: webmaster6 И@¦’‘@јchnu.edu.ua