ел. пошта: rectorйл’ЎК@=ЮПchnu.edu.ua

13-12-2019

2019-02-16 13:15:54
До університету прибув Блаженніший Епіфаній
Сьогодні, 16 лютого, у  Чернівецькому національному університеті імені Юрія Федьковича зустріли Предстоятеля Православної церкви України, Блаженнішого Митрополита Київського і всієї України Епіфанія.

Не випадково Митрополит прибув саме до нашого університету, колишньої Резиденції митрополитів Буковини і Далмації, де завжди панував дух високої духовності та інтелектуальної свободи, а нині пишеться історія майбутньої України.

Керівництво університету привітало Епіфанія з обєднанням українських церков у помісну церкву, отриманням томосу та інтронізацією. Згодом Митрополита запросили до Храму Трьох Святителів на території університету, де до нього звернувся доцент університету, протоієрей Микола Щербань: «Вітаючи Вас як предстоятеля об’єднаної і визнаної світовим православ’ям церкви, просимо Ваших першосвятительських молитов за наше студентство».

Після візиту до Храму у кабінеті ректора університету відбулася зустріч Митрополита з в.о. ректора Олегом Ангельським, керівництвом університету, представниками філософсько-теологічного факультету Чернівецького національного університету імені Юрія Федьковича та представниками влади.

«Наш заклад єдиний не лише в Україні, а й на всьому пострадянському просторі, який вже понад чверть століття здійснює підготовку богословів і священнослужителів з вищою академічною освітою», - заявив Олег Ангельський.

Митрополит Епіфаній зазначив: «Богословське відділення вашого університету – є унікальним відділенням в історії освіти України. Бо подібні проекти намагались втілити у життя інші національні університети, але це не увінчалось успіхом, бо у відриві від церкви зробити це просто неможливо».

Сторони обмінялися думками з низки питань, повязаних з проблемами богословської освіти. Зокрема, декан філософсько-теологічного факультету Василь Балух висловив свої пропозиції щодо активізації підготовки кадрів церковних служителів.

Співрозмовники обмінялися словами підтримки та подарунками. На завершення зробили фото на згадку.

Опісля у Мармуровій залі відбулася зустріч Митрополита з представниками органів виконавчої влади та місцевого самоврядування, науковою, культурною елітою та громадськістю краю, учасниками АТО/ООС, родинами Героїв Небесної Сотні, загиблих в АТО.

«Я гордий, що я буковинець!», - заявив під час свого виступу Епіфаній, що викликало шквал оплесків серед присутніх. Також він подякував усім, хто доклав зусиль до того, аби церква об’єдналась і стала духовною основою української держави. Та добавив, що «двері помісної української православної церкви та наші серця завжди відкриті для кожного».

«Хочу запевнити Вас, що Чернівецький національний університет й надалі залишатиметься храмом духа і науки, провідним осередком формування високої не лише фахової культури здобувачів вищої освіти, а й важливим осередком формування українця-громадянина, особи зрілої не лише інтелектуально, а й духовно і культурно», - сказав Олег Ангельський.

Ваші зауваження, запитання та пропозиції: webmasterйл’ЎК@=ЮПchnu.edu.ua