interof

58012, Ukraine,
Chernivtsi, 2, Kotsiubynsky str.

ел. пошта: rectorќм@к°2@MЅ56chnu.edu.ua

ел. пошта: officeќм@к°2@MЅ56chnu.edu.ua

International office:
Tel.: +380372584856,
Tel.: +380372584706
E-mail: interofќм@к°2@MЅ56chnu.edu.ua
assistant.admissionќм@к°2@MЅ56chnu.edu.ua

ел. пошта: admissionќм@к°2@MЅ56chnu.edu.ua

08-07-2020

2019-02-14 16:08:30
Тріумф кафедри кримінального права юридичного факультету Чернівецького національного університету імені Юрія Федьковича

Найкращих майбутніх прокурорів України готує кафедра кримінального права юридичного факультету  ЧНУ ім. Ю. Федьковича! Такий висновок зробило авторитетне міжнародне журі ІІ Національного конкурсу творчих робіт студентів правничих факультетів закладів вищої освіти та спеціалізованих правничих університетів України «Десять кроків прокурора до подолання корупції», що завершився наприкінці 2018 р.

Всього у конкурсі взяли учать  понад тисячу студентів. Журі конкурсу визначило його переможцями 31 студента, серед яких 16 осіб – більше половини усіх переможців – це магістри спеціалізації «Прокуратура» кафедри кримінального права юридичного факультету  ЧНУ ім. Ю. Федьковича. Це справжній тріумф! І водночас для непосвячених у «секрети» успіху неймовірне диво.

Проте у цього «дива» є дуже переконливе пояснення – правничий факультет ЧНУ ім. Ю. Федьковича чи не єдиний поки що в Україні здійснює цілеспрямоване системне формування у всіх студентів антикорупційної культури. Засади цієї політики закладено у освітню бакалаврську та освітньо-професійну магістерську програму підготовки правників на факультеті.

Впродовж трьох останніх навчальних років частина студентів факультету прослуховує міжнародний антикорупційних онлайн спецкурс американського професора Спіді Райса разом із студентами-правниками американського Університету Вашингтона і Лі та студентами деяких інших країн.

Кафедра кримінального права факультету додатково до вищезазначеного для магістрів спеціалізації «Прокуратура» проводить декілька спеціалізованих антикорупційних практикумів, на яких прищеплює студентам компетентності з розпізнавання та правової протидії корупції.

Дуже важливою складовою цього успіху є сильний склад  магістрів спеціалізації «Прокуратура», які для того, щоб потрапити на цю спеціалізацію, пройшли жорсткий відбір при конкурсі майже чотири особи на одне місце.

Також важливою складовою цього успіху стала велика робота викладачів кафедри кримінального права на чолі із її завідувачем доцентом Галиною Жаровською по ретельній підготовці усіх бажаючих студентів до конкурсу.

Суттєво сприяла вищезазначеному досягненню кафедри кримінального права і та обставина, що на юридичному факультеті університету все відчутнішою стає неофіційна, однак не менш значима від цього, змагальність більшості кафедр між собою за професійне визнання колегами, за найкращий діловий імідж кафедри, а в кінцевому підсумку за найбільшу привабливість для майбутніх студентів.

Квінтесенцією непересічного успіху кафедри кримінального права юридичного факультету, про який йшлося вище, є те, що колектив кафедри повірив у себе та свої можливості, пізнав неповторний смак великої професійної перемоги і в подальшому прагнутиме до цього знову і знову. Отже, на юридичному факультеті університету число самодостатніх, успішних кафедр зросло. Від цього виграли передусім нинішні і майбутні студенти факультету.

Петро Пацурківський,

декан юридичного факультету ЧНУ ім. Ю. Федьковича