ел. пошта: rectorОЙ›V2@&[Ґchnu.edu.ua

06-12-2019

2019-02-09 13:31:49
Вшанували пам'ять Першого космонавта незалежної України Леоніда Каденюка

31 січня минув рік, як перестало битися серце Першого космонавта незалежної України,  Героя України, Почесного доктора Чернівецького національного університету імені Юрія Федьковича Леоніда Каденюка.

Завдяки Леоніду Каденюку на навколоземній орбіті вперше пролунав Гімн незалежної України, був розгорнутий Національний Прапор, там побував «Кобзар» Тараса Шевченка.

Незважаючи на належні почесті і світову популярність, Леонід Каденюк залишався простою, щирою і дуже скромною людиною. Допомагав людям як міг і робив це спокійно, без розголосу.

У свої 67 років Леонід Костянтинович був сповнений творчих задумів, енергії, надії знову побувати у Космосі. У грудні він отримав запрошення стати членом екіпажу місії на приватну космічну станцію в 2021 році. Та не судилося…

Перший космонавт незалежної України Леонід Костянтинович Каденюк народився 28 січня 1951 року. У цей день в Києві та в інших містах України за ініціативи Державного космічного агентства України та громадських організацій пройшли заходи, присвячені пам'яті Леоніда Костянтиновича. У приміщенні Київського планетарію відбулася прес-конференція,  організована Аерокосмічним товариством України, Українським молодіжним аерокосмічним об’єднанням «Сузір’я»,  Радою з екологічної безпеки та земляцтвом «Буковина», на якій було оголошено Тиждень пам’яті Першого космонавта України.

На прес-конференції  була представлена заснована цими організаціями відзнака «Зірка космонавта Каденюка». Першими таку нагороду отримали: Президент України (1994 – 2005 рр.) Леонід Данилович Кучма, керівник наукової програми, яку здійснив космонавт Леонід Каденюк під час польоту на шаттлі «Колумбія» член-кореспондент НАН України Єлизавета Львівна Курдюм, керівник медичної та фізичної підготовки – професор Вадим Акимович Березовський, ректор Національного технічного університету України «Київський політехнічний інститут імені Ігоря Сікорського», академік НАН України – Згуровськнй Михайло Захарович, Житомирський музей космонавтики ім. С.П. Корольова.

Для учасників заходу була представлена художня частина. Велика кількість відвідувачів мали змогу поспілкуватися із Президентом України Леонідом Даниловичем Кучмою, працівниками Державного космічного агентства України, вченими, родиною космонавта Леоніда Каденюка.

Учасники заходу мали змогу придбати  книгу  Леоніда Каденюка  «Місія – Космос»  та  поспілкуватися з редактором цієї книги  Галиною Руденко (gala.rud123ОЙ›V2@&[Ґgmail.com).

ЕДУАРД КУЗНЄЦОВ, радник Голови державного космічного агентства.

Ваші зауваження, запитання та пропозиції: webmasterОЙ›V2@&[Ґchnu.edu.ua