ел. пошта: rectorр`оe–ё@XГX©chnu.edu.ua

06-12-2019

2019-01-22 16:19:05
Вшанували Віталія Колодія

Учора, 21 січня, в обласному краєзнавчому музеї на знак пошанування 80-річчя з дня народження відомого українського письменника, колишнього випускника Чернівецького державного університету, одношкільника славетного поета України М. Вінграновського, багатолітнього буковинця Віталія Колодія вручено першу іменну літературну премію.

Цю високу нагороду заснували видавничий дім «Букрек» і родина письменника.

У вишуканому європейському заході взяло участь широке коло громадськості, шанувальники його творчості. З числа письменників виступили декан філологічного факультету Чернівецького національного університету імені Юрія Федьковича, професор Борис Бунчук, професор Богдан Мельничук, колеги – журналісти, друзі: Микола Шкрібляк, Юрій Терон та інші.

Гості мали змогу поринути у глибокий світ Колодієвих поезій, літературно-мистецькі композиції та ауру, що її витворив Майстер слова, кадри фільму студії «Вир» про життєвий і літературний шлях , численні фото, що окреслили сторінки життєпису поета.

Мовці наголошували на беззаперечності таланту степовика, що став буковинцем, зауважували на тих деталях, які віддзеркалюють внутрішній світ письменника.

Засновники премії – Дарина Туз-Максимець, дружина Ольга, доньки Леся і Оксана Колодії – вручили високу відзнаку письменнику Мірчі Лютику, з яким Віталій Колодій творив як у галузі поетичного слова, так і у перекладацької діяльності, особливо на порубіжжі двох країн – України та Румунії. Її замість хворого батька отримала донька Ліна Хорунжа.

Перед цим, 19 січня, на день високоліття Колодієве коло-побратимство поклало квіти і запалило свічі на Годилівському цвинтарі, а в Обласній бібліотеці для дітей,  що по вулиці Шевченка у Чернівцях, читало вірші – присвяти великому поету.

Ваші зауваження, запитання та пропозиції: webmasterр`оe–ё@XГX©chnu.edu.ua