ел. пошта: rectoryЮЂXq;@;uЛ[chnu.edu.ua

05-12-2019

2018-12-28 13:29:08
Вчасно протидіяти потенційним загрозам

21 грудня на базі Чернівецької обласної бібліотеки імені М.Г. Івасюка відбулося експертне обговорення теми «Роль інститутів громадянського суспільства у запобіганні конфліктів в умовах гібридної війни та електоральних кампаній в Україні і Республіці Молдова» у форматі круглого столу. Він був проведений Благодійним фондом «Суспільні ресурси та ініціативи» за сприяння Науково-дослідного інституту європейської інтеграції та регіональних досліджень Чернівецького національного університету імені Юрія Федьковича.

На заході учасники обговорили конфліктогенні чинники регіонального рівня, породжені ситуацією гібридної війни, проаналізували потенційні ризики конфліктів під час електоральних кампаній  в Україні та Республіці Молдова, запропонували заходи з попередження конфліктів, зокрема за ініціативною роллю інститутів громадянського суспільства.

З імпульсною доповіддю перед присутніми виступив Координатор Східноєвропейської регіональної мережі Глобального партнерства з попередження збройних конфліктів  (GPPAC) Андрій Камєньщиков, який узагальнив світовий досвід вивчення електорального насильства та шляхів його попередження. Наступний доповідач – директор НДІ Європейської інтеграції та регіональних досліджень, завідувач кафедрою політології та державного управління Чернівецького національного університету імені Юрія Федьковича, доктор політичних наук, професор Анатолій Круглашов запропонував своє бачення конфліктного потенціалу на регіональному рівні, електоральних ризиків в Україні та Молдові, висловив позицію щодо ролі внутрішніх та зовнішніх чинників їх розгортання і запропонував шляхи запобігання реалізації небезпечних сценаріїв.

З важливими думками та обґрунтованими практичними пропозиціями виступили доктор історичних наук, професор Володимир Фісанов – завідувач кафедрою міжнародної інформації, Ігор Баб’юк – громадський експерт, та Марін Герман – аналітик, кандидат політичних наук, журналіст.

Також у роботі круглого столу активну участь брали доктор політичних наук, професор кафедри міжнародних відносин Сергій Федуняк, кандидат історичних наук, доцент кафедри політології та державного управління, науковий співробітник НДІ європейської інтеграції та регіональних досліджень Наталія Нечаєва-Юрійчук, інші учасники заходу.

Вправним модератором круглого столу і активним учасником дискусій виступив віце-президент Благодійного фонду «Суспільні ресурси та ініціативи», заступник директора, начальник відділу наукової та міжнародної діяльності Чернівецького центру перепідготовки та підвищення кваліфікації, кандидат історичних наук, доцент Сергій Гакман.

Ваші зауваження, запитання та пропозиції: webmasteryЮЂXq;@;uЛ[chnu.edu.ua