ел. пошта: rectorљГђ@ыћYchnu.edu.ua

13-12-2019

2018-12-26 13:22:33
Успіхи студентів юридичного факультету

На початку весни 2018 р.  були оприлюднені офіційні результати першого національного вступу у магістратуру зі спеціальності 081 «Право» на основі комп’ютерного тестування за принципами ЗНО випускників бакалаврату усіх закладів вищої освіти України. За його підсумками юридичний факультет ЧНУ ім. Ю. Федьковича увійшов у першу топ-десятку найкращих правничих шкіл України. Найкращі результати студенти факультету продемонстрували з дисциплін «Адміністративне право» та «Конституційне право» (кафедра публічного права, завідувач д.ю.н. Гаврилюк Руслана Олександрівна) та «Цивільне право» (кафедра приватного права, завідувач д.ю.н. Боднарук Микола Іванович).

На початку літа 2018 р. команда студентів юридичного факультету вдруге підряд вийшла в півфінал найпрестижніших світових змагань для студентів-правників «Десяті судові дебати з прав людини імені Нельсона Мандели», що відбулися 15-20 липня 2018 р. у м. Женева (Швейцарія). Цього разу факультет представляли Роман Токарик (другий рік підряд), Ніколь Іонуц та Людмила Редутова. Команда підтримала високу репутацію своєї попередниці і набрала також 79 балів зі 100 можливих за строгими оцінками найфаховіших у юриспруденції експертів-суддів ЄСПЛ. Найбільший внесок у підготовку цієї команди до вищезазначених змагань зробила тодішній заступник декана по роботі зі студентами Васильчук Вікторія Олександрівна.

Віталій Яремчук, випускник бакалаврату та магістратури юридичного факультету ЧНУ ім. Ю.Федьковича, нині аспірант кафедри Європейського права та порівняльного правознавства (завідувач кафедри та науковий керівник проф. Меленко Сергій Гаврилович) навесні 2018 року став одним із двох переможців традиційного конкурсу «Молодіжний делегат від України в ООН». Вимоги до його учасників жорсткі: досконале володіння англійською мовою, глибокі знання права, в тім числі міжнародного, проблематики української молоді, чітка особиста вмотивованість, досвід попередньої участі у міжнародних проектах, ґрунтовні знання про ООН як особливий інститут світового правопорядку.

Черговим переконливим підтвердженням високої якості фахової підготовки студентів юридичного факультету ЧНУ ім. Ю. Федьковича стали офіційні результати їх участі у II національному конкурсі творчих робіт «Десять кроків прокурора до подолання корупції», яким були охоплені студенти усіх правничих факультетів закладів вищої освіти та спеціалізованих правничих університетів України. Особливістю конкурсу було те, що у ньому брали участь як індивідуальні учасники, так і студентські команди.

Юридичний факультет нашого університету представляла у цьому конкурсі група магістрів спеціалізації «Прокуратура» у повному складі – 16 осіб. Здійснювали керівництво підготовкою ними творчих робіт на цей конкурс викладачі кафедри кримінального права і криміналістики на чолі із завідувачем доцентом Жаровською Галиною Петрівною.

Організаторами конкурсу були Міністерство освіти і науки України, Генеральна прокуратура України та Консультативна місія ЄС в Україні. Всього у конкурсі взяли участь понад тисячу студентів. З них у півфінал було відібрано журі конкурсу 77 творчих робіт. Ця ж комісія визначила 10 робіт авторства 31 студента як роботи – переможці конкурсу. До осіб-переможців у повному складі потрапила група магістрів спеціалізації «Прокуратура» юридичного факультету Чернівецького національного університету імені Юрія Федьковича. Називаю їх імена:

Андрійчук Христина Василівна – 5 курс

Бернюга Анастасія Василівна – 5 курс

Бойко Володимир Валерійович  – 5 курс

Вишиваний Микола Володимирович – 5 курс

Віхтик Марина Василівна – 5 курс

Гайдук Уляна Петрівна – 5 курс

Карлєчук Тетяна Леонідівна – 5 курс

Кожокар Яна Богданівна – 5  курс

Мідріган Вікторія Іванівна – 5 курс

Олейнікова Альбіна Ігорівна – 5 курс

Олексюк Олександр Сергійович – 5 курс

Радевич Світлана Ярославівна – 5 курс

Сирота Максим Михайлович – 5 курс

Сливка Станіслав Сергійович – 5 курс

Соловей Владислав Ярославович – 5 курс

Струць Тетяна Ігорівна – 5 курс

На перший погляд, ситуація парадоксальна: 16 переможців з усіх 31 є студентами юридичного факультету ЧНУ ім. Ю.Федьковича. А насправді все пояснюється просто. Юридичний факультет університету цілеспрямовано та систематично готує усіх майбутніх правників до протидії корупції як до одного з найважливіших завдань професії правника. Але найбільш ґрунтовно здійснюється така підготовка студентів спеціалізації «Прокуратура».

Як дбаємо, так і маємо!

Щиро вітаю із таким вагомим черговим успіхом передусім самих переможців – студентів-магістрів спеціалізації «Прокуратура» і кафедру кримінального права та криміналістики, а також усіх студентів та викладачів рідного факультету!

Так тримати!!!

Декан юридичного факультету

професор  П.С. Пацурківський

Ваші зауваження, запитання та пропозиції: webmasterљГђ@ыћYchnu.edu.ua