interof

58012, Ukraine,
Chernivtsi, 2, Kotsiubynsky str.

ел. пошта: rector©.uє:@јЧђ<chnu.edu.ua

ел. пошта: office©.uє:@јЧђ<chnu.edu.ua

International office:
Tel.: +380372584856,
Tel.: +380372584706
E-mail: interof©.uє:@јЧђ<chnu.edu.ua
assistant.admission©.uє:@јЧђ<chnu.edu.ua

ел. пошта: admission©.uє:@јЧђ<chnu.edu.ua

30-09-2020

2018-11-19 12:36:46
Презентували заключне видання у тритомнику Віктора Коцура та Василя Балуха

14 листопада у ДВНЗ «Переяслав-Хмельницький державний педагогічний університет імені Григорія Сковороди» відбулася довгоочікувана презентація книги, що є заключним виданням у тритомнику відомого тандему науковців Віктора Коцура та Василя Балуха, і має назву «Руська Унійна (Греко-Католицька) церква кінця XVI – початку ХІХ століття у постатях: Словник».

У запропонованому словнику проаналізовано життєвий та творчий шлях 100 творців, захисників і прихильників Руської Унійної (Греко-Католицької) церкви від Берестейської унії 1596 року до утворення Галицької митрополії на Правобережній Україні (1807 року) та ліквідації Церкви Полоцьким собором 1839 року на Лівобережжі. У книзі представлено основну літературу про видатних унійних інтелектуалів та ілюстрації, що увиразнюють їхню діяльність.

Передмову до книги написав доктор філософських наук, доктор богослов’я, професор кафедри філософії, соціології та релігієзнавства ДВНЗ «Прикарпатський національний університет імені Василя Стефаника» Святослав Кияк.

На презентацію книги, зібралися активні студенти, науковці, викладачі університету, бібліотекарі університету та небайдужі жителі міста.  Презентацію видання розпочав ректор університету, доктор історичних наук, академік Віктор Коцур.

У свою чергу декан філософсько-теологічного факультету Чернівецького національного університету імені Юрія Федьковича, доктор історичних наук Василь Балух більш детально ознайомив гостей зібрання із історією становлення Руської Унійної (Греко-Католицької) церкви  через аналіз життєписів  видатних і маловідомих діячів Церкви, які представлені у словнику, провівши низку історичних паралелей між історичними подіями та персоналіями, вичерну інформацію про яких можна знайти у презентованому словнику. Василь Олексійович відзначив, що, напевно, в жодному університеті не буває стільки презентацій книг, як у нашому сковородинівському університеті. Лише Віктор Петрович з Віктором Олексійовичем у 2018 році презентують в альма-матер вже друге своє видання. Зважаючи на те, що в цей день відзначається день філософії, гість університету привітав присутніх з цим святом, адже не залежно від того, чи є кожен із присутніх філософом за освітою, кожен з нас є філософом у житті, активно розмірковуючи про своє буття і продукуючи цікаві думки.

Презентація книги завершилась її обговоренням. Свої думки про словник висловили перші її читачі, яким судилося стати її рецензентами: доктор історичних наук, професор, завідувач кафедри історії та культури України Валентина Молоткіна, доктор історичних наук, доцент, завідуюча кафедри документознавства Інна Демуз; кандидат історичних наук, доцент кафедри історії та культури України Оксана  Тарапон. Всі вони на високому рівні відгукнулись про видання, відзначивши як його змістове так і поліграфічне оформлення та важливість для українського наукового світу, враховуючи гостру актуальність навколо релігійних питань в нашій країні.

Презентація книги, як і саме видання, надзвичайно цікаве для студентів та викладачів університету, представників державних і релігійних організацій та установ і всіх тих, хто цікавиться історичним минулим України та Української Греко-Католицької церкви. Особливої уваги і позитивної оцінки заслуговує надзвичайно глибока бібліографічна база видання, яка аргументовано підтверджує об’єктивність дослідження і розширює наукову основу дослідження історії  українського греко-католицизму, значна частина якої є маловідома.

Відмітимо, що книгу надруковано у видавництві Чернівецького національного університету імені Юрія Федьковича накладом 400 примірників.

Дане видання є глибоким, фаховим, багатогранним джерелом численних нових, досі невідомих тем і фактів, що набувають сьогодні особливої значущості для об’єктивно-історичного пізнання природи та ідентичності українського греко-католицизму.

Ваші зауваження, запитання та пропозиції: webmaster©.uє:@јЧђ<chnu.edu.ua