ћ≥жнародний вокально-хоровий конкурс-фестиваль Ђ’ай п≥сн€ скликаЇ друз≥вї

58012, ”крањна,
м. „ерн≥вц≥, вул.  оцюбинського 2

ѕриймальн€ ректора:
ел. пошта: rectorѓ№к«@ШЙ[lBЇchnu.edu.ua

«агальний в≥дд≥л:
ел. пошта: officeѓ№к«@ШЙ[lBЇchnu.edu.ua

ѕриймальна ком≥с≥€:
ел. пошта: admissionѓ№к«@ШЙ[lBЇchnu.edu.ua

ќновлено
08-02-2020

јрх≥в новин

—тор≥нки:
2018-11-19 12:36:46
ѕрезентували заключне виданн€ у тритомнику ¬≥ктора  оцура та ¬асил€ Ѕалуха

14 листопада у ƒ¬Ќ« «ѕере€слав-’мельницький державний педагог≥чний ун≥верситет ≥мен≥ √ригор≥€ —ковороди» в≥дбулас€ довгооч≥кувана презентац≥€ книги, що Ї заключним виданн€м у тритомнику в≥домого тандему науковц≥в ¬≥ктора  оцура та ¬асил€ Ѕалуха, ≥ маЇ назву «–уська ”н≥йна (√реко- атолицька) церква к≥нц€ XVI – початку ’≤’ стол≥тт€ у постат€х: —ловник».

” запропонованому словнику проанал≥зовано життЇвий та творчий шл€х 100 творц≥в, захисник≥в ≥ прихильник≥в –уськоњ ”н≥йноњ (√реко- атолицькоњ) церкви в≥д Ѕерестейськоњ ун≥њ 1596 року до утворенн€ √алицькоњ митропол≥њ на ѕравобережн≥й ”крањн≥ (1807 року) та л≥кв≥дац≥њ ÷еркви ѕолоцьким собором 1839 року на Ћ≥вобережж≥. ” книз≥ представлено основну л≥тературу про видатних ун≥йних ≥нтелектуал≥в та ≥люстрац≥њ, що увиразнюють њхню д≥€льн≥сть.

ѕередмову до книги написав доктор ф≥лософських наук, доктор богослов’€, професор кафедри ф≥лософ≥њ, соц≥олог≥њ та рел≥г≥Їзнавства ƒ¬Ќ« «ѕрикарпатський нац≥ональний ун≥верситет ≥мен≥ ¬асил€ —тефаника» —в€тослав  и€к.

Ќа презентац≥ю книги, з≥бралис€ активн≥ студенти, науковц≥, викладач≥ ун≥верситету, б≥бл≥отекар≥ ун≥верситету та небайдуж≥ жител≥ м≥ста.  ѕрезентац≥ю виданн€ розпочав ректор ун≥верситету, доктор ≥сторичних наук, академ≥к ¬≥ктор  оцур.

” свою чергу декан ф≥лософсько-теолог≥чного факультету „ерн≥вецького нац≥онального ун≥верситету ≥мен≥ ёр≥€ ‘едьковича, доктор ≥сторичних наук ¬асиль Ѕалух б≥льш детально ознайомив гостей з≥бранн€ ≥з ≥стор≥Їю становленн€ –уськоњ ”н≥йноњ (√реко- атолицькоњ) церкви  через анал≥з життЇпис≥в  видатних ≥ малов≥домих д≥€ч≥в ÷еркви, €к≥ представлен≥ у словнику, пров≥вши низку ≥сторичних паралелей м≥ж ≥сторичними под≥€ми та персонал≥€ми, вичерну ≥нформац≥ю про €ких можна знайти у презентованому словнику. ¬асиль ќлекс≥йович в≥дзначив, що, напевно, в жодному ун≥верситет≥ не буваЇ ст≥льки презентац≥й книг, €к у нашому сковородин≥вському ун≥верситет≥. Ћише ¬≥ктор ѕетрович з ¬≥ктором ќлекс≥йовичем у 2018 роц≥ презентують в альма-матер вже друге своЇ виданн€. «важаючи на те, що в цей день в≥дзначаЇтьс€ день ф≥лософ≥њ, г≥сть ун≥верситету прив≥тав присутн≥х з цим св€том, адже не залежно в≥д того, чи Ї кожен ≥з присутн≥х ф≥лософом за осв≥тою, кожен з нас Ї ф≥лософом у житт≥, активно розм≥рковуючи про своЇ бутт€ ≥ продукуючи ц≥кав≥ думки.

ѕрезентац≥€ книги завершилась њњ обговоренн€м. —воњ думки про словник висловили перш≥ њњ читач≥, €ким судилос€ стати њњ рецензентами: доктор ≥сторичних наук, професор, зав≥дувач кафедри ≥стор≥њ та культури ”крањни ¬алентина ћолотк≥на, доктор ≥сторичних наук, доцент, зав≥дуюча кафедри документознавства ≤нна ƒемуз; кандидат ≥сторичних наук, доцент кафедри ≥стор≥њ та культури ”крањни ќксана  “арапон. ¬с≥ вони на високому р≥вн≥ в≥дгукнулись про виданн€, в≥дзначивши €к його зм≥стове так ≥ пол≥граф≥чне оформленн€ та важлив≥сть дл€ украњнського наукового св≥ту, враховуючи гостру актуальн≥сть навколо рел≥г≥йних питань в наш≥й крањн≥.

ѕрезентац≥€ книги, €к ≥ саме виданн€, надзвичайно ц≥каве дл€ студент≥в та викладач≥в ун≥верситету, представник≥в державних ≥ рел≥г≥йних орган≥зац≥й та установ ≥ вс≥х тих, хто ц≥кавитьс€ ≥сторичним минулим ”крањни та ”крањнськоњ √реко- атолицькоњ церкви. ќсобливоњ уваги ≥ позитивноњ оц≥нки заслуговуЇ надзвичайно глибока б≥бл≥ограф≥чна база виданн€, €ка аргументовано п≥дтверджуЇ об’Їктивн≥сть досл≥дженн€ ≥ розширюЇ наукову основу досл≥дженн€ ≥стор≥њ  украњнського греко-католицизму, значна частина €коњ Ї малов≥дома.

¬≥дм≥тимо, що книгу надруковано у видавництв≥ „ерн≥вецького нац≥онального ун≥верситету ≥мен≥ ёр≥€ ‘едьковича накладом 400 прим≥рник≥в.

ƒане виданн€ Ї глибоким, фаховим, багатогранним джерелом численних нових, дос≥ нев≥домих тем ≥ факт≥в, що набувають сьогодн≥ особливоњ значущост≥ дл€ об’Їктивно-≥сторичного п≥знанн€ природи та ≥дентичност≥ украњнського греко-католицизму.

Ќазад
—тор≥нки:
Ќовини
© 1999- „ерн≥вецький нац≥ональний ун≥верситет ≥м. ё. ‘едьковича.
¬аш≥ зауваженн€, запитанн€ та пропозиц≥њ: webmasterѓ№к«@ШЙ[lBЇchnu.edu.ua
Powered by Nova, ѕрограмуванн€:  рамар ј.¬., ƒизайн: јнтонюк ј.ћ.

¬√ќ–”