interof

58012, Ukraine,
Chernivtsi, 2, Kotsiubynsky str.

ел. пошта: rector…їю@к(ёюAchnu.edu.ua

ел. пошта: office…їю@к(ёюAchnu.edu.ua

International office:
Tel.: +380372584856,
Tel.: +380372584706
E-mail: interof…їю@к(ёюAchnu.edu.ua
assistant.admission…їю@к(ёюAchnu.edu.ua

ел. пошта: admission…їю@к(ёюAchnu.edu.ua

30-09-2020

2018-11-16 11:43:51
«Учителі нового покоління: секрети успіху».

13 листопада викладачі і студенти кафедри англійської мови взяли участь у звітній Міжнародній інформаційно-практичній конференції «Учителі нового покоління: секрети успіху». Метою конференції було підведення підсумків імплементації проекту «Шкільний учитель нового покоління», який розпочався у вересні 2015 року за підтримки Британської Ради в Україні і Міністерства освіти і науки України , спрямованого на реформування підготовки майбутніх вчителів англійської мови. Чернівецький національний університет імені Юрія Федьковича, за ініціативи ректора Мельничука С.В.,  став одним з перших закладів вищої освіти, що  розпочав педагогічний експеримент з методичної підготовки майбутніх вчителів англійської мови за інноваційною програмою на кафедрі англійської мови факультету іноземних мов (наказ Міністерства освіти і науки України від 12.08.2015 № 871).

Підготовка майбутніх учителів є інноваційною як за змістовим наповненням, так і за формою проведення занять. Чільне місце надається практичній складовій у форматі педагогічної практики протягом 2-4 років навчання за програмою бакалаврату. Траєкторія підготовки майбутніх учителів окреслена очікуваними результатами учіння, які представлені у профілі учителя – випускника закладу вищої освіти. Програма підготовки майбутнього вчителя англійської мови містить :

·         Навчальні модулі;

·         Педагогічну практику;

·         Результати учіння;

·         Підсумкову атестацію.

Викладачі кафедри англійської мови регулярно відвідували Школи професійної майстерності впродовж імплементації проекту. Учасники шкіл опановували нові методики, ділилися досвідом, вдосконалювалися  самі і підготувалися до змін у системі навчання майбутніх вчителів. За період 2015-2018 н.р. Британською Радою було проведено вісім Шкіл професійної майстерності .

На думку студентів, які навчаються за експериментальною програмою, найбільш цінним є змога бути присутнім на уроках у школі  і бачити, як методи і техніки, які вони вивчають на заняттях з методики навчання англійської мови у середній школі, працюють у  реальному житті.

Проект «Шкільний учитель нового покоління»  отримав високу оцінку від заступника міністра Міністерства освіти і науки України п. Павла Хобзея та директора Британської Ради в Україні п. Саймона Вільямса.

У перспективі співпраці між Чернівецьким національним університетом та Британською Радою в Україні планується розробка магістерської програми з підготовки вчителів англійської мови за участі фінських експертів з проекту «Фінська підтримка реформи української школи».

Ваші зауваження, запитання та пропозиції: webmaster…їю@к(ёюAchnu.edu.ua