interof

ћ≥жнародний вокально-хоровий конкурс-фестиваль Ђ’ай п≥сн€ скликаЇ друз≥вї

58012, ”крањна,
м. „ерн≥вц≥, вул.  оцюбинського 2

58012, Ukraine,
Chernivtsi, 2, Kotsiubynsky str.

ѕриймальн€ ректора:
ел. пошта: rectorўGШs@вRZ¬Cchnu.edu.ua

«агальний в≥дд≥л:
ел. пошта: officeўGШs@вRZ¬Cchnu.edu.ua

International office:
Tel.: +380372584856,
Tel.: +380372584706
E-mail: interofўGШs@вRZ¬Cchnu.edu.ua
assistant.admissionўGШs@вRZ¬Cchnu.edu.ua

ѕриймальна ком≥с≥€:
ел. пошта: admissionўGШs@вRZ¬Cchnu.edu.ua

ќновлено
30-09-2020

јрх≥в новин

—тор≥нки:
2018-11-08 16:16:38
ѕам'€таЇмо та шануЇмо!

ƒо 125-р≥чч€

з дн€ народженн€

ѕјћ‘≤Ћќ¬  ј– јƒ≤…  ¬ќЋќƒ»ћ»–ќ¬»„

09.11.1893 р. – 05.06.1973 р.

јркад≥й ѕамф≥лов  у 1911 р. зак≥нчив одну ≥з тб≥л≥ських г≥мназ≥й. ѕот≥м продовжив навчанн€ за спец≥альн≥стю «‘≥зична х≥м≥€» на природничому в≥дд≥ленн≥ ф≥зико-математичного факультету ћосковського ун≥верситету. ўе студентом в ун≥верситет≥ (1911- 1916 р.р.) в≥н почав займатис€ науковою роботою, де його першим наставником був проф. Ўпитальський ј.ћ.

ѕедагог≥чну д≥€льн≥сть у вищих навчальних закладах јркад≥й ¬олодимирович починаЇ в 30-х роках 20-го стол≥тт€. —воњ знанн€ у галуз≥ ф≥зичноњ х≥м≥њ в≥н передавав студентам ≤ваново-¬ознесенського пол≥техн≥чного ≥нституту, ≤вановського медичного ≥нституту, ¬оронезького педагог≥чного ≥нституту. ” ц≥ роки не припин€в ≥нтенсивну ≥ пл≥дну наукову  роботу, €ка ув≥нчалас€ захистом у ¬оронезькому ун≥верситет≥ (1940 р.) дисертац≥њ на здобутт€ наукового ступен€ доктора х≥м≥чних наук.

«а рекомендац≥Їю проф. ћорозова ќ.ќ. ≥ на запрошенн€ ректора „ерн≥вецького державного ун≥верситету („ƒ”) проф.  ан≥болоцького ћ.ѕ. у 1949 роц≥ проф. ѕамф≥лов ј.¬. розпочав свою роботу у м. „ерн≥вц≥. ѕерша посада у „ƒ” – зав≥дувач кафедри неорган≥чноњ х≥м≥њ.

” 1954 р. проф. ѕамф≥лов ј.¬. затверджений на посад≥ зав≥дувача кафедри ф≥зичноњ х≥м≥њ „ƒ”. «а його кер≥вництва кафедра ф≥зичноњ х≥м≥њ стала пров≥дною у „ƒ”. ƒл€ студент≥в, що спец≥ал≥зувалис€ у галуз≥  ф≥зичноњ х≥м≥њ, за ≥н≥ц≥ативи јркад≥€ ¬олодимировича почали читати нов≥ спец≥альн≥ навчальн≥ дисципл≥ни: термодинам≥ка незворотних процес≥в, к≥нетика електродних процес≥в, теоретична електрох≥м≥€, к≥нетика х≥м≥чних процес≥в ≥ катал≥з, основи електрон≥ки.

Ќа високому р≥вн≥ ≥ пл≥дною була наукова робота. Ќа кафедр≥ ф≥зичноњ х≥м≥њ сформувалас€ визнана наукова школа електрох≥м≥к≥в, спец≥ал≥ст≥в у галуз≥ термодинам≥ки незворотних процес≥в, к≥нетики х≥м≥чних процес≥в ≥ катал≥зу.

ѕроф. ѕамф≥лов ј.¬. передбачив важливе значенн€ вивченн€ нер≥вноважних процес≥в ≥ заохочував њх досл≥дженн€. …ого зусилл€ми у 1961 роц≥ при кафедр≥ ф≥зичноњ х≥м≥њ створена науково-досл≥дна лаборатор≥€ термодинам≥ки незворотних процес≥в. ¬изнанн€м наукових дос€гнень викладач≥в ≥ прац≥вник≥в кафедри ф≥зичноњ х≥м≥њ стало проведенн€ в „ƒ” –еспубл≥канського симпоз≥уму з проблеми «Ќов≥ методи досл≥дженн€ електродних процес≥в (1965 р.), ¬сесоюзноњ л≥тньоњ школи з проблем електрох≥м≥њ (1967 р.), ≤ ≥ ≤≤ ¬сесоюзних конференц≥й з термодинам≥ки незворотних процес≥в (1972, 1984 р.р.) за участ≥ закордонних учених, а п≥зн≥ше – VII ¬сесоюзноњ конференц≥њ з електрох≥м≥њ (1988 р.).

Ѕагатогранн≥ науков≥ ≥нтереси проф. ѕамф≥лова ј.¬. зараджували дос€гненню ним та його учн€ми значних усп≥х≥в у багатьох галуз€х х≥м≥њ та х≥м≥чноњ технолог≥њ. ÷е стосувалос€ вивченн€: - механ≥зм≥в електрох≥м≥чного осадженн€ хрому з розчин≥в х≥м≥чних сполук Cr(VI) ≥ Cr(III); - катодних ≥ анодних процес≥в з використанн€м нов≥тньоњ, на той час, апаратури; - д≥њ нап≥впров≥дникових речовин на швидк≥сть фотокатал≥тичних реакц≥й; - особливостей застосуванн€ цинкових, свинцевих ≥ титанових п≥гмент≥в в лакофарбов≥й промисловост≥; - ст≥йкост≥ стац≥онарних стан≥в електрох≥м≥чних систем; - впливу ≥нертноњ компоненти розчин≥в на параметри електродних процес≥в тощо.

афедра ф≥зичноњ х≥м≥њ час≥в проф. ѕамф≥лова ј.¬. – визнана школа п≥дготовки наукових ≥ педагог≥чних кадр≥в крањни. ¬ипускники кафедри ф≥зичноњ х≥м≥њ, очолюван≥ лауреатом ƒержавноњ прем≥њ —–—– в галуз≥ науки ≥ техн≥ки, доктором техн≥чних наук, професором  узубом ¬.—. створили у м. —Їверодонецьку всесв≥тньо в≥дому лаборатор≥ю з проблем захисту метал≥в ≥ сплав≥в в≥д короз≥йного руйнуванн€. Ќа педагог≥чн≥й нив≥ учн≥ проф. ѕамф≥лова ј.¬. в≥дом≥ своњми здобутками у м≥стах „ерн≥вц≥, ≤вано-‘ранк≥вськ, „еркаси, Ћьв≥в, «апор≥жж€, ќдеса, —Їверодонецьк, „ерн≥г≥в,  алуш, ∆итомир,  ос≥в, ћосква та ≥нших. ѕроф. ѕамф≥лов ј.¬. п≥дготував 61 кандидата х≥м≥чних наук ≥ 8 доктор≥в х≥м≥чних наук.

”чн≥ јркад≥€ ¬олодимировича д€кують дол≥ за те, що у њхньому житт≥ був такий ¬читель, Ќаставник, ѕрофесор….

¬≥д вд€чних учн≥в  ярема “евтуль,

доктор х≥м≥чних наук, професор

Ќазад
—тор≥нки:
Ќовини
© 1999- „ерн≥вецький нац≥ональний ун≥верситет ≥м. ё. ‘едьковича.
¬аш≥ зауваженн€, запитанн€ та пропозиц≥њ: webmasterўGШs@вRZ¬Cchnu.edu.ua
Powered by Nova, ѕрограмуванн€:  рамар ј.¬., ƒизайн: јнтонюк ј.ћ.

¬√ќ–”